0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Prawo do dnia wolnego za święto - czy przysługuje pracownikowi niepełnoetatowemu oraz młodocianemu?

Zgodnie z przepisami każdy pracownik ma prawo do dnia wolnego za święto wypadające w sobotę lub inny dzień wolny. Czy dotyczy to także pracowników niepełnoetatowych oraz młodocianych? Przeczytaj w artykule!

12 kwietnia 2024

Prawo pracy

Przejęcie zakładu pracy - kto odpowiada za zobowiązania wobec pracowników?

Czy przejęcie zakładu pracy wiąże się z tym, że nowy pracodawca staje się z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy? Sprawdź, kto odpowiada w takiej sytuacji za zobowiązania wobec pracowników!

8 kwietnia 2024

Dla Pracownika

Jak długo może trwać umowa o pracę na okres próbny – co zmieniono w Kodeksie pracy?

Wskutek nowelizacji Kodeksu pracy (kp) wprowadzonej 26 kwietnia 2023 roku dokonano m.in. zmian w przepisach dotyczących umów o pracę zawieranych na okres próbny. Zatem jak długo może trwać umowa o pracę na okres próbny? Sprawdź!

29 marca 2024

Prawo pracy

System równoważnego czasu pracy - jak rozliczyć nadgodziny?

System równoważnego czasu pracy umożliwia świadczenie pracy w różnych wymiarach. Wiąże się to z pewnymi komplikacjami w zakresie rozliczania pracy wykonywanej w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 marca 2024

Prawo pracy

Rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę – czym się różnią?

Umowę o pracę można rozwiązać m.in. na mocy porozumienia stron lub z upływem czasu, na który była zawarta. Czym różni się rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę? Czy wymagane jest oświadczenia woli obu stron? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

28 marca 2024

Prawo pracy

Badania medycyny pracy po odwołaniu stanu epidemii

Niedawno minął ostateczny termin, do którego pracodawcy zobowiązani byli uzupełnić zawieszone w czasie epidemii badania medycyny pracy pracowników. Jakie są przepisy w tym zakresie oraz skutki niedostosowania się do nich - przeczytaj w artykule!

22 marca 2024

Prawo pracy

Brak zgody pracodawcy na rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron

Zakończenie stosunku pracy zwykle nie należy do zdarzeń przyjemnych. Często jednak strony chcą rozstania się polubownie. Czy brak zgody pracodawcy na rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron powoduje nieważność wypowiedzenia? Sprawdź!

21 marca 2024

Ochrona danych

Zastrzeżenie numeru PESEL - co nam daje i jak to zrobić?

Zastrzeżenie numeru PESEL pozwala na zablokowanie możliwości posługiwania się nim przez osoby nieuprawnione. Tym samym chroni nas przed kradzieżą tożsamości czy utrudnia zaciąganie zobowiązań na nasze dane. Przeczytaj nasz artykuł!

18 marca 2024

Dla Pracownika

Rozwód a urlop okolicznościowy - kiedy można skorzystać z dodatkowego urlopu?

Rozwód a urlop okolicznościowy - czy w czasie rozwodu przysługuje dodatkowe wolne? Jaki urlop wtedy wykorzystujemy? Czy dostaniemy wolny dzień za rozprawę sądową? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej szczegółów na ten temat!

14 marca 2024

Prawo pracy

Urlop wychowawczy a trzynastka

Trzynastka, nazywana również trzynastą pensją lub dodatkowym wynagrodzeniem rocznym. Aby ją otrzymać pracownik musi spełnić określone warunki. Artykuł urlop wychowawczy a trzynastka porusza zagadnienie uprawnień pracownika na urlopie wychowawczym.

7 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów