0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Obowiązki pracownika

Czy można zatrudnić pracownika jeśli wymiar czasu pracy przekracza 1 etat?

Zatrudnienie danej osoby u tego samego pracodawcy w łącznym wymiarze czasu pracy przekraczającym 1 etat jest dopuszczalne jednak tylko w określonych przypadkach. Kiedy wymiar czasu pracy nie może przekroczyć 1 etatu? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

21 kwietnia 2022

Prawo pracy

Kwota wolna od potrąceń przy zatrudnieniu przez część miesiąca – na przykładach

Wysokość kwoty wolnej od potrąceń z wynagrodzenia pracownika ściśle określają przepisy. Jednak ile wynosi kwota wolna od potrąceń, jeśli pracownik nie przepracował całego miesiąca lub zatrudniony jest na część etatu? Przeczytaj o tym w naszym artykule!

19 kwietnia 2022

Prawo pracy

Zawieszenie stosowania zakładowych przepisów prawa pracy - porozumienie

Pracodawcy mogą przyznawać pracownikom uprawnienia, w szczególności płacowe, zapisując je w regulacjach wewnątrzzakładowych. Na jakich zasadach odbywa się zawieszenie stosowania zakładowych przepisów prawa pracy? Przeczytaj w artykule!

15 kwietnia 2022

Prawo pracy

Badanie stanu trzeźwości - kiedy jest dozwolone?

Czy z powodu uzasadnionego podejrzenia stawienia się do pracy w stanie po użyciu alkoholu albo spożywania alkoholu w czasie pracy, przeprowadza się badanie stanu trzeźwości pracownika? Kiedy może on odmówić takiego badania? Sprawdź!

11 kwietnia 2022

Prawo pracy

Połowa okresu wypowiedzenia – termin odrzucenia warunków wypowiedzenia zmieniającego

Bywają sytuacje, że pracownicy mają 3 miesięczne okresy wypowiedzenia. Jak ustalić, kiedy przypada połowa okresu wypowiedzenia zmieniającego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat wypowiedzenia zmieniającego oraz sposobu jego liczenia!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Korekta zasiłku w przykładach – obowiązki pracodawcy, który wypłacił zaniżony lub zawyżony zasiłek

Czy korygowanie zasiłków wypłaconych w niewłaściwych kwotach polega, w przypadku zasiłków zaniżonych, zawsze na ich wyrównaniu? Jak powinna wyglądać korekta zasiłku? O czy powinien pamiętać pracodawca? Przeczytaj w naszym artykule!

4 kwietnia 2022

Prawo pracy

Czy wpłaty do PPK trzeba naliczać także od wynagrodzeń w formie niepieniężnej?

Czy pobranie wpłaty do PPK jest możliwe tylko z wynagrodzenia w postaci pieniężnej? Co zrobić gdy pracownik otrzymuje wyłącznie świadczenia niepieniężne? Jak wyliczyć wpłaty PPK? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 kwietnia 2022

Prawo pracy

W jakich okolicznościach pracodawca może uznać porzucenie pracy?

Porzucenie pracy oznacza zawinione przez pracownika zaprzestanie wykonywania pracy. Czym skutkuje? Czy przestój jest również porzuceniem pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat porzucenia pracy o tym jak potraktować taką nieobecność.

11 kwietnia 2022

Prawo pracy

Czy ochrona przed zwolnieniem na urlopie wychowawczym jest zagwarantowana w prawie?

Ochrona trwałości stosunków pracy pracowników korzystających z urlopów wychowawczych stanowi element polityki prorodzinnej. Na czym polega ochrona przed zwolnieniem na urlopie wychowawczym? Dowiedz się, czy można zwolnić osobę na wychowawczym!

1 czerwca 2022

Prawo pracy

Wypowiedzenie zmieniające a brak pouczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków

Jednym z trybów zmiany treści umowy o pracę jest wypowiedzenie pracownikowi warunków pracy lub płacy. Jakie konsekwencje powoduje brak pouczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków pracy? Przeczytaj artykuł i sprawdź w naszym artykule!

16 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów