0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Korekta deklaracji po kontroli celno-skarbowej - kiedy jest możliwa?

W celu zwalczania przestępstw podatkowych urzędy celno-skarbowe mają prawo do przeprowadzenia kontroli przedsiębiorstw. Niekiedy wymagana jest korekta deklaracji po kontroli celno-skarbowej. Dowiedz się, co w przypadku gdy nie zostanie ona dokonana!

3 grudnia 2019

Ewidencje księgowe

Wydatki na modernizację budynku w kosztach - w jaki sposób je ujmować?

Czy modernizacja powinna być utożsamiana z remontem? Czy wydatki na modernizację budynku w kosztach są prawidłowym sposobem kwalifikacji kosztów? Odpowiedź na te i pozostałe pytania dotyczące modernizacji środka trwałego znajdziesz z naszym artykule!

23 stycznia 2021

Księgowość firm

Amortyzacja przy przejściu z ryczałtu na zasady ogólne - jak wygląda?

Zmiana formy opodatkowania jest dopuszczalna dla prowadzących działalność gospodarczą. Należy jednak pamiętać, że taka zmiana wywołuje wiele skutków podatkowych. Jak wygląda amortyzacja przy przejściu z ryczałtu na zasady ogólne? Więcej w artykule!

19 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Nabycie spadku z zagranicy - jak rozliczyć?

Nabycie spadku z zagranicy podlega rozliczeniu podatkiem od spadków i darowizn, jeżeli spadkobierca był obywatelem RP lub miał tu miejsce stałego pobytu. Czy jednak może się zdarzyć, że spadek będzie opodatkowany w RP i w kraju gdzie mieszkał spadkodawca?

26 kwietnia 2022

Ewidencje księgowe

Przedwczesna faktura a rezygnacja z dostawy - określanie terminów

Przedwczesne wystawienie faktury zachodzi, gdy nie doszło do dostawy. Istnieje kilka możliwości, w których może dojść do takiej sytuacji. Dowiedz się, kiedy zostaje wystawiona przedwczesna faktura a rezygnacja z dostawy nastąpi po jej wystawieniu.

19 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Sprzedaż nieruchomości po likwidacji działalności - opodatkowanie

Często zdarza się, że po likwidacji działalności gospodarczej w majątku podatnika pozostaje wiele środków trwałych np. nieruchomości, które w późniejszym czasie zostają sprzedane. Sprawdź, jak rozliczyć sprzedaż nieruchomości po likwidacji działalności!

21 lutego 2022

Środki trwałe

Ustalenie wartości środka trwałego przez rzeczoznawcę - warunki

Przed dokonaniem amortyzacji środków trwałych, przedsiębiorca jest zmuszony ustalić ich wartość początkową. Czy może skorzystać z usług biegłego? Czy ustalenie wartości środka trwałego przez rzeczoznawcę jest kwestią swobodnego wyboru podatnika? Sprawdź!

28 sierpnia 2020

Podatki dochodowe

Sprzedaż towarów handlowych między małżonkami - skutki podatkowe

Zdarza się, że gdy małżonkowie prowadzą oddzielne działalności gospodarcze dochodzi między nimi do zawarcia transakcji. Dowiedz się, czy sprzedaż towarów handlowych między małżonkami jest zgodna z przepisami oraz czy powstaje ryzyko podatkowe.

23 listopada 2019

Księgowość firm

Zgłoszenie rachunku bankowego do US - obowiązki przedsiębiorcy

Zgłoszenie rachunku bankowego do Urzędu Skarbowego jest obowiązkiem każdej nowo powstałej firmy. Zgłoszenia dokonuje się jednorazowo w ramach tzw. danych uzupełniających przekazywanych z systemu KRS. Więcej o procesie identyfikacji podatkowej w artykule!

29 grudnia 2022

Podatek VAT

Faktura z zastrzeżeniem własności towaru - odliczenie VAT

W niektórych sytuacjach sprzedawcy towarów zamieszczają na fakturach sformułowanie, że towar pozostaje własnością sprzedawcy do czasu zapłaty całości ceny. Sprawdź, kiedy zatem faktura z zastrzeżeniem własności towaru daje prawo nabywcy do odliczenia VAT!

23 listopada 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów