0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu we własność - konsekwencje podatkowe

Przez przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu we własność dochodzi do likwidacji wartości niematerialnej i prawnej oraz powstania nowego środka trwałego. Sprawdź, w jaki sposób powinien zostać amortyzowany i jak ustalić jego wartość początkową!

29 marca 2022

Księgowość firm

Multisport dla pracowników jako koszt pracodawcy i przychód pracownika

Jesteś przedsiębiorcą i oferujesz swoim pracownikom świadczenia socjalne? A może sam z nich korzystasz? Przeczytaj i sprawdź, czy masz prawo ująć zakupione karty Multisport dla pracowników jako koszt firmowy oraz czy będą one przychodem dla pracownika!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Opłacenie pracownikowi kursu prawa jazdy – skutki podatkowe

Czy opłacenie pracownikowi kursu prawa jazdy można ująć w kosztach podatkowych? Czy w związku z tego rodzaju działaniem po stronie pracownika powstaje przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń? Dowiedz się, jak rozliczyć sfinansowanie takiego kursu!

23 października 2020

Transakcje zagraniczne

Zagraniczny zakład jako serwer - skutki podatkowe

Sprzedajesz towary za pośrednictwem zagranicznego serwera, ale nie wiesz kiedy można uznać go za zagraniczny zakład i czym on właściwie jest? Przeczytaj i dowiedz się jakie warunki musi spełnić oraz jak należy rozliczyć się z dochodów!

23 listopada 2019

Podatki dochodowe

Odsetki od kredytu zaciągniętego wraz ze współmałżonkiem jako koszt

Jedną z możliwości sfinansowania prowadzonej działalności jest zaciągnięcie kredytu wraz z małżonkiem. Sprawdź, czy odsetki od kredytu zaciągniętego wraz ze współmałżonkiem przedsiębiorcy mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w całkowitej ich wartości!

23 października 2020

Prawo gospodarcze

Konwencja MLI o unikaniu podwójnego opodatkowania a rozliczenie podatku

Konwencja MLI ma na celu zapobieganie sytuacjom uchylenia się od opodatkowania i przenoszenia zysków przez podatników. Zakłada zastąpienie metody wyłączenia z progresją metodą proporcjonalnego odliczenia. Co to oznacza w praktyce dla podatnika?

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Rabat pośredni – skutki w PIT i VAT

Rabat pośredni polega na tym, że jest udzielany nie bezpośredniemu nabywcy towarów czy usług, a kolejnemu ich odbiorcy w łańcuchu dostaw. Dowiedz się, co jest istotą rabatu pośredniego i jak wygląda jego rozliczenie na gruncie podatku VAT i dochodowego!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Rekompensata wypłacana za wadliwy towar - czy jest kosztem podatkowym

W umowach zawieranych z kontrahentami nierzadko zastrzegana jest rekompensata wypłacana za wadliwy towar przekazany nabywcy. Dowiedz się, kiedy koszty uboczne związane z wymianą towaru na przedmiot wolny od wad mogą stanowić koszty uzyskania przychodu!

23 października 2020

Podatki dochodowe

Likwidacja środka trwałego sfinansowanego dotacją - jak rozliczyć stratę?

W momencie likwidacji składnika majątku trwałego firmy, nieumorzona wartość odpisów amortyzacyjnych stanowi koszt przedsiębiorcy. Dowiedz się, czy również likwidacja środka trwałego sfinansowanego dotacją skutkuje ujęciem niezamortyzowanej części w KPiR!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Świadczenie usług pośrednictwa handlowego w kraju, UE i poza UE – rozliczenie

Rozliczenie usług pośrednictwa ze strony sprzedawcy różni się w zależności od miejsca wykonania usługi oraz podmiotu będącego odbiorcą. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć świadczenie usług pośrednictwa handlowego w kraju, UE i poza UE!

21 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów