Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej – czy przysługuje zadośćuczynienie?

Za naruszenie zdrowia, wolności, nietykalności, swobody sumienia, wizerunku czy tajemnicy korespondencji osoba fizyczna może żądać odszkodowania i zadośćuczynienia. Co natomiast, jeśli wystąpi naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej? Sprawdź!

19 sierpnia 2024

Prowadzę biuro

Czynny żal - kto go składa, księgowy czy przedsiębiorca?

Instytucja czynnego żalu może uchronić podatnika przed negatywnymi konsekwencjami powstałymi na skutek wykroczenia bądź popełnienia przestępstwa skarbowego. Czy w przypadku, gdy księgowość prowadzona jest przez biuro rachunkowe czynny żal składa księgowa?

31 października 2024

Prawo gospodarcze

Wypowiedzenie umowy B2B – czy trzeba je uzasadniać?

W artykule omówione jest wypowiedzenie umowy B2B. Czy wymaga ono konkretnego powodu lub uzasadnienia? Jak dokonać wypowiedzenia takiej umowy? Przepisy regulujące te kwestie znajdują się w Kodeksie cywilnym. Dowiedz się więcej, czytając cały artykuł!

13 sierpnia 2024

Prowadzę biuro

Urlop w biurze rachunkowym – jak przygotować klientów?

Prowadzisz biuro księgowe i stoisz przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest zorganizowanie sezonu urlopowego? W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować urlop w biurze rachunkowym, co przygotować w związku z wypoczynkiem oraz jak poinformować klientów!

6 sierpnia 2024

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność za pasażera pojazdu - kiedy odpowiada kierowca?

Kierowca pojazdu odpowiada nie tylko za swoje życie, ale również za zabranych ze sobą pasażerów. Jakie są zasady odpowiedzialności w przypadku kolizji? Czy kierowca zawsze ponosi winę? Jak wygląda odpowiedzialność za pasażera pojazdu? Przeczytaj!

30 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Wynagrodzenie w fundacji – czy można je wypłacać?

Fundacja jest tworzona z inicjatywy osób fizycznych bądź prawnych do realizacji wskazanych celów użyteczności publicznej. Czy natomiast fundacja może prowadzić działalność gospodarczą? Jak wygląda wynagrodzenie w fundacji? Przeczytaj i sprawdź!

29 lipca 2024

Prawa i obowiązki

Kto odpowiada za kody GTU w JPK, gdy księgowość prowadzi biuro?

Czynni podatnicy VAT mają obowiązek składania pliku JPK_V7, w którym w odniesieniu do niektórych transakcji są zobowiązani stosować specjalne oznaczenia, czyli kody GTU. Sprawdź, kto jest za nie odpowiedzialny, gdy księgowość prowadzi biuro rachunkowe!

29 lipca 2024

Prawa i obowiązki

Zarząd sukcesyjny a dalsza obsługa przez biuro rachunkowe

Zarząd sukcesyjny pozwala kontynuować działalność jednoosobową po śmierci jej właściciela. Jak wpływa to na współpracę z biurem rachunkowym? Jak wygląda rozliczanie podatkowe w czasie zarządu sukcesyjnego? Sprawdź w naszym artykule!

16 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w ramach podziału majątku po rozwodzie

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w większości państw jest ograniczone. Zakup gruntu wymaga zezwolenia, więc co w momencie gdy ziemia staje się własnością cudzoziemca poprzez podział majątku małżeńskiego? Sprawdź!

12 lipca 2024

Prawa konsumenta

Konsumencka pożyczka lombardowa - najważniejsze informacje

W momencie gdy nie posiada się odpowiedniej zdolności kredytowej, możliwe jest skorzystanie z pożyczek udzielanych pod zastaw przez prowadzących lombardy. Jak definiowana jest prawnie konsumencka pożyczka lombardowa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

11 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów