Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prowadzę biuro

Urlop w biurze rachunkowym – jak przygotować klientów?

Prowadzisz biuro księgowe i stoisz przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest zorganizowanie sezonu urlopowego? W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować urlop w biurze rachunkowym, co przygotować w związku z wypoczynkiem oraz jak poinformować klientów!

6 sierpnia 2024

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność za pasażera pojazdu - kiedy odpowiada kierowca?

Kierowca pojazdu odpowiada nie tylko za swoje życie, ale również za zabranych ze sobą pasażerów. Jakie są zasady odpowiedzialności w przypadku kolizji? Czy kierowca zawsze ponosi winę? Jak wygląda odpowiedzialność za pasażera pojazdu? Przeczytaj!

30 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Wynagrodzenie w fundacji – czy można je wypłacać?

Fundacja jest tworzona z inicjatywy osób fizycznych bądź prawnych do realizacji wskazanych celów użyteczności publicznej. Czy natomiast fundacja może prowadzić działalność gospodarczą? Jak wygląda wynagrodzenie w fundacji? Przeczytaj i sprawdź!

29 lipca 2024

Prawa i obowiązki

Kto odpowiada za kody GTU w JPK, gdy księgowość prowadzi biuro?

Czynni podatnicy VAT mają obowiązek składania pliku JPK_V7, w którym w odniesieniu do niektórych transakcji są zobowiązani stosować specjalne oznaczenia, czyli kody GTU. Sprawdź, kto jest za nie odpowiedzialny, gdy księgowość prowadzi biuro rachunkowe!

29 lipca 2024

Windykacja

Kredyt hipoteczny a utrata domu rodzinnego

Kredyt hipoteczny może być dużym wsparciem, ale co się dzieje, gdy nie możemy spłacić rat? Artykuł omawia sytuacje opóźnień w spłacie. Czy w takiej sytuacji można uchronić się od straty domu? Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jakie masz prawa!

19 lipca 2024

Prawa i obowiązki

Zarząd sukcesyjny a dalsza obsługa przez biuro rachunkowe

Zarząd sukcesyjny pozwala kontynuować działalność jednoosobową po śmierci jej właściciela. Jak wpływa to na współpracę z biurem rachunkowym? Jak wygląda rozliczanie podatkowe w czasie zarządu sukcesyjnego? Sprawdź w naszym artykule!

16 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Dokumenty do kredytu hipotecznego przy działalności gospodarczej

W przypadku przedsiębiorców zdolność kredytowa zależy między innymi od formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego są wymagane w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej? Sprawdź!

15 lipca 2024

Podatek VAT

Puste faktury – konsekwencje podatkowe wystawiania fikcyjnych faktur

Puste faktury to dokumenty, które zostały wystawione jednak nie odzwierciedlają rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Jakie konsekwencje rodzi wystawienie pustej faktury oraz odliczenie podatku VAT naliczonego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

12 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w ramach podziału majątku po rozwodzie

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w większości państw jest ograniczone. Zakup gruntu wymaga zezwolenia, więc co w momencie gdy ziemia staje się własnością cudzoziemca poprzez podział majątku małżeńskiego? Sprawdź!

12 lipca 2024

Prawa konsumenta

Konsumencka pożyczka lombardowa - najważniejsze informacje

W momencie gdy nie posiada się odpowiedniej zdolności kredytowej, możliwe jest skorzystanie z pożyczek udzielanych pod zastaw przez prowadzących lombardy. Jak definiowana jest prawnie konsumencka pożyczka lombardowa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

11 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów