0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: exit-tax

Artykuły:

Podatek od wyjścia - przeniesienie majątku do innego kraju UE

Czym jest podatek od niezrealizowanych zysków (inaczej podatek od wyjścia)? W jakiej sytuacji może dojść do podwójnego opodatkowania i jak go uniknąć? Na czym polega metoda step-up i jakie są praktyczne metody jej zastosowania? Sprawdź!

24 maja 2024

Exit tax a przeniesienie rezydencji podatkowej za granicę

Przeniesienie rezydencji podatkowej za granicę może wiązać się z koniecznością odprowadzenia podatku od niezrealizowanych zysków, czyli tzw. exit tax. Kiedy wystąpi exit tax i kto ma obowiązek jego zapłaty? Jak ustalić podstawę opodatkowania? Wyjaśniamy!

24 marca 2023

Exit tax a darowizna składnika z majątku prywatnego podatnika

Czy wiesz kiedy powstaje zobowiązanie z tytułu podatku od wyjścia? Czy przy darowiźnie składnika z majątku prywatnego podatnika powstanie zobowiązanie podatkowego z tytułu exit tax do zapłaty? Czytając poznasz odpowiedzi na te pytania! Sprawdź!

2 sierpnia 2022

Zmiana rezydencji podatkowej a konieczność zapłaty podatku

Przeniesienie ośrodka interesów życiowych powoduje zmianę rezydencji podatkowej. Czy to zjawisko sprawi, że powstanie obowiązek uregulowania exit tax? Z artykułu dowiesz się, czy zmiana rezydencji podatkowej wiąże się z koniecznością zapłaty podatku!

20 kwietnia 2021

EXIT TAX – podatek od wyjścia

EXIT TAX, czyli podatek od wyjścia, naliczany jest od niezrealizowanych zysków w przypadku, gdy dojdzie do zmiany rezydencji podatkowej. Przeczytaj w naszym artykule, co to oznacza, a także kiedy konkretnie i w jakiej wysokości nalicza się EXIT TAX.

12 maja 2020

Kogo dotyczy podatek od niezrealizowanych zysków?

Podatek od niezrealizowanych zysków, czyli Exit Tax został wprowadzony w 2019 roku i może być dodatkowym obciążeniem dla przedsiębiorców przenoszących swoją działalność poza granice Polski. Dowiedz się, kto jest adresatem i jaka jest stawka tego podatku!

25 kwietnia 2019

Podatek od niezrealizowanych zysków (Exit Tax) – kogo dotyczy?

Podatek od niezrealizowanych zysków - Exit Tax wszedł w życie od stycznia 2019 roku. Zadaniem podatku wyjścia jest uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Jaka jest kwota wolna od Exit Tax i jakich formalności należy dopełnić rozliczając ten podatek?

19 marca 2019

Exit Tax czyli podatek od niezrealizowanych zysków – nowość od 2019 r.

Od 2019 roku ustawodawca wprowadził nowy podatek od niezrealizowanych zysków tzw. exit tax, jednak w niektórych sytuacjach możliwe będzie ubieganie się o jego zwrot. Sprawdź, w jakiej sytuacji przedsiębiorca będzie zobowiązany do zapłacenia tego podatku!

18 stycznia 2019

Czy exit tax doprowadzi do masowej ucieczki firm za granicę?

Exit tax to podatek od wyjścia, który służy m.in. do opodatkowania niezrealizowanych jeszcze zysków w związku z przeniesieniem przedsiębiorstwa do innego państwa. Czy wprowadzenie tej instytucji prawnej spowoduje ucieczkę firm do zagranicznych krajów?

3 grudnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów