0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: modernizacja-srodka-trwalego

Artykuły:

Remont a modernizacja środka trwałego - czym się różnią?

Remont a modernizacja środka trwałego są to dwa różne pojęcia, których nie można mylić. Właściwa klasyfikacja wpływa bowiem na rozliczenie podatkowe, ponieważ sposób ujęcia kosztów ulepszenia czy remontu w KPiR różni się. Sprawdź, co znaczą oba pojęcia!

19 maja 2022

Wymiana uszkodzonej części składowej środka trwałego - wyjaśnienie

Podatnik mający w swojej działalności środki trwałe musi się liczyć z koniecznością ich naprawy lub całkowitej wymiany. Sporna kwestią jest wymiana uszkodzonej części składowej środka trwałego. W jaki sposób rozliczyć taka naprawę? Wyjaśniamy w artykule!

17 maja 2022

Remont środka trwałego przed wprowadzeniem do ewidencji

Wydatki przeznaczone na remont środka trwałego przed wprowadzeniem do ewidencji uznaje się za koszty związane z adaptacją środka trwałego. Sprawdź, kiedy wydatki zwiększają jego wartość początkową, a kiedy ujmowane są bezpośrednio w kosztach podatkowych!

1 lipca 2021

Remont i modernizacja środka trwałego przed oddaniem do użytkowania

Prowadząc działalność przedsiębiorcy często posiadają składniki majątku, którymi są środki trwałe. Jak zmiany w środku trwałym wpływają na jego rozliczenie na gruncie podatkowym?Sprawdź, remont i modernizacja środka trwałego przed oddaniem do użytkowania!

30 kwietnia 2021

Wydatki na modernizację budynku w kosztach - w jaki sposób je ujmować?

Czy modernizacja powinna być utożsamiana z remontem? Czy wydatki na modernizację budynku w kosztach są prawidłowym sposobem kwalifikacji kosztów? Odpowiedź na te i pozostałe pytania dotyczące modernizacji środka trwałego znajdziesz z naszym artykule!

8 listopada 2019

Korekta wartości początkowej środka trwałego - ważne informacje! cz.2

Wartość początkowa środka trwałego, zakupionego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ulega zmianie w wyniku naturalnego zużycia lub ulepszenia. Kiedy powinna nastąpić korekta wartości początkowej środka trwałego? Przeczytaj artykuł!

20 sierpnia 2019

Odnowienie pomieszczeń firmowych w kosztach uzyskania przychodu

W trakcie użytkowania lokali w prowadzonej działaności często staje się konieczne odnowienie pomieszczeń firmowych. Czy tego typu prace określa się mianem remontu czy modernizacji? Jakie to ma znaczenie podczas rozliczenia poniesionych wydatków? Sprawdź!

7 lutego 2018

Remont środka trwałego przed wprowadzeniem go do ewidencji

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może nabyć środek trwały, który wymaga remontu. By móc go wprowadzić do ewidencji środków trwałych, konieczna jest jego naprawa. Dowiedz się, jak rozliczyć koszty poniesione na remont środka trwałego!

18 grudnia 2017

Ulepszenie środka trwałego a amortyzacja

Składnik majątku, który uległ przebudowie, rozbudowie, rekonstrukcji, adaptacji lub modernizacji stanowi tzw. ulepszony środek trwały. Sprawdź czytając nasz artykuł, jak ulepszenie środka trwałego wpływa na dokonywane odpisy amortyzacyjne!

14 czerwca 2017

Modernizacja środka trwałego - co to jest?

Posiadasz firmowe środki trwałe? Zamierzasz ponieść wydatek na ich remont lub modernizację? Czy wiesz, czym jest remont a czym modernizacja środka trwałego? Na te inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Dowiedz się więcej!

15 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów