0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: najem

Artykuły:

Najem - działalność gospodarcza czy najem prywatny?

W praktyce wiele osób zajmuje się najmem nieruchomości, czerpiąc z tego zyski. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć najem prywatny oraz najem prowadzony w ramach działalności gospodarczej! Jaką formę opodatkowania wybrać?

3 czerwca 2020

Najem nieruchomości po likwidacji działalności – kwestia podatku VAT

Zdarza się, że po zakończeniu działalności gospodarczej, w posiadaniu podatnika pozostają składniki majątku, które dotychczas wykorzystywano w firmie i są to m.in. nieruchomości. Sprawdź, czy możliwy jest najem nieruchomości po likwidacji działalności!

24 lutego 2020

Najem i dzierżawa - którą umowę zawrzeć?

Najem i dzierżawa - jak je odróżnić? O tym, która z tych umów została zawarta, nie decyduje jej nazwa podana w nagłówku, ale jej treść i cel. Różnice dotyczą m.in. prawa do pobierania pożytków z rzeczy i czasu trwania umowy. Więcej różnic w artykule!

14 stycznia 2019

Kilku najemców lokalu - jak wynająć, by nie stracić?

Często kilka osób wspólnie wynajmuje mieszkanie. Co jeśli jest kilku najemców i ktoś z nich przestanie płacić czynsz albo postanowi się wyprowadzić? Czy każdy z najemców odpowiada tylko za zapłatę swojej części czynszu?

11 października 2018

Jak rozliczyć dochody z najmu?

Wynajem nieruchomości to dość powszechne zjawisko występujące w gospodarce. Wynajmu dokonują zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy. Dochody z najmu należy właściwie opodatkować. Sprawdź jakie zasady obowiązują przy opodatkowaniu najmu nieruchomości!

8 stycznia 2018

Najem a prowadzenie działalności gospodarczej

Najem to niezwykle popularny stosunek gospodarczy - zajmują się nim zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Jak stwierdzić, czy wynajmujący interesuje się najmem profesjonalnie czy też nie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 stycznia 2018

Działalność na ryczałcie a przychody z najmu

Czy prowadząc działalność opodatkowaną ryczałtem można rozszerzyć jej profil i rozliczać wspólnie przychody z najmu?

26 września 2014

Wynajem mieszkań na cele mieszkaniowe a limit 150 000 zł

Czy przekroczenie limitu 150 000 zł wiąże się z obowiązkiem rejestracji do VAT przy zwolnieniu przedmiotowym z VAT?

4 czerwca 2014

Zmiany w rozliczeniach podatku VAT od usług najmu, dzierżawy i leasingu w 2014 roku

Od stycznia bieżącego roku weszła w życie znowelizowana ustawa o VAT, która zmieniła regulacje dotyczące momentu powstania obowiązku podatkowego przy świadczeniu usług najmu, leasingu i dzierżawy.

22 maja 2014

Wydatki na najem mieszkania służącego do prowadzenia działalności gospodarczej

Czy będę mógł zaliczyć do kosztów wydatki związane z najmem mieszkania, które służy mi zarówno prywatnie, jak i do prowadzenia działalności?

14 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów