0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: nip-na-paragonie

Artykuły:

Paragon czy faktura – jak uniknąć podwójnego opodatkowania VAT?

Obowiązek umieszczania numeru NIP na paragonach, w celu późniejszego wystawienia faktury budzi wątpliwości przedsiębiorców. Kiedy można uznać paragon za fakturę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się paragon czy faktura jaki dokument należy wystawić?

18 lipca 2022

Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP?

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od początku tego roku, sprzedawca może wystawić fakturę do paragonu na rzecz innego podmiotu gdy na paragonie widnieje NIP nabywcy. Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP nabywcy?

24 czerwca 2022

Faktura do paragonu z NIP - warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2020 r. możliwość wystawienia faktury do paragonu na rzecz przedsiębiorcy została obwarowana dodatkowymi wymogami, takimi jak wskazanie na paragonie numeru NIP. Sprawdź, jakie zmiany wprowadza faktura do paragonu z NIP!

7 września 2021

Zasady wystawiania faktur - co warto wiedzieć?

Zmiany w systemie podatkowym, powodują ciągłe wątpliwości przedsiębiorców. Jakie obecnie obowiązują zasady wystawiania faktur? O czym należy pamiętać i w jakich momentach zachować czujność? Przeczytaj artykuł i sprawdź konsekwencje niestosowania zasad!

3 września 2021

NIP na paragonie czyli zmiana zasad wystawiania faktur do paragonu

Wprowadzenie nowego obowiązku dotyczącego numeru NIP na paragonie miało na celu wyeliminowanie nadużyć w odniesieniu do rozliczania wydatków przez przedsiębiorców. Co natomiast z niedostosowaniem kas fiskalnych do nowych przepisów? Przeczytaj artykuł!

9 grudnia 2020

Paragon z NIP-em umożliwia pozyskanie faktury

Od 1 stycznia 2020 roku prowadzący działalność gospodarczą nie mogą wystawiać faktur do każdej transakcji ewidencjonowanej na kasie fiskalnej. Wymogiem formalnym od tego momentu staje się paragon z NIP-em, który stanowi podstawę do wystawienia faktury.

2 grudnia 2020

NIP na paragonie – nie musisz brać faktury!

Czy jeśli zostanie zawarty NIP na paragonie, to można go potraktować jako fakturę uproszczoną? Sprawdź odpowiedź eksperta!

20 listopada 2020

Wystawianie faktur do paragonów - zmiany w 2020 r.

Wystawianie faktur do paragonów do 2020 roku było często nadużywane przez podatników. Obecnie fakturę do paragonu sprzedawca może wystawić jedynie wtedy, gdy na paragonie znajduje się NIP nabywcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

12 listopada 2020

Paragon z NIP jako faktura uproszczona – nowe stanowisko KIS

Przepisy wprowadzające obowiązek umieszczania NIP na paragonie wciąż budzą wątpliwości. Nie jest bowiem jasno określone, czy w tym przypadku konieczne jest wystawienie faktury. Paragon z NIP jako faktura uproszczona - sprawdź, czy jest taka możliwość!

12 listopada 2020

NIP na paragonie od 1 stycznia 2020 r. – stosowanie w praktyce

Od 1 stycznia 2020 roku prowadząc sprzedaż na kasie fiskalnej, musisz wiedzieć, czy nabywca dokonuje zakupu jako osoba prywatna, czy firma. Jest to związane z ujęciem NIP na paragonie od 1 stycznia 2020. Sprawdź, z czym wiąże się ten obowiązek!

27 października 2020

NIP na paragonie, a faktura do paragonu

Z początkiem roku zmianie uległy przepisy dotyczące wystawiania faktur do paragonu. Od teraz faktura do paragonu może być wystawiona tylko wtedy, kiedy na paragonie widnieje NIP nabywcy. Jakie konsekwencje grożą za nieprzestrzeganie przepisów? Sprawdź!

13 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów