0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: nowy-jpk

Artykuły:

JPK V7 - co zawiera nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego?

Od 1 października wszyscy podatnicy VAT są zobowiązani do przesyłania nowej struktury jednolitego pliku kontrolnego JPK V7. Nowa struktura zastąpiła dotychczas przesyłane pliki JPK_VAT oraz deklaracje VAT. Sprawdź jak wygląda nowy plik JPK V7!

18 października 2021

Sprzedaż alkoholu GTU kiedy oznaczamy?

W jaki sposób podatnicy zobowiązani są oznaczać sprzedaż alkoholu GTU w nowej strukturze JPK V7M i JPK V7K?

17 sierpnia 2021

JPK V7M struktura zastąpiła deklarację VAT i plik JPK VAT

Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne zmiany dla podatników. W tym przypadku wiąże się to z obowiązkiem składania JPK V7 zamiast deklaracji VAT i pliku JPK VAT. JPK V7M struktura – sprawdź jak wygląda struktura oraz od kiedy należy ją sporządzać!

26 maja 2021

Likwidacja deklaracji VAT – nowy JPK narzędziem kontroli podatników

Czy wiesz, kiedy nastąpiła likwidacja deklaracji VAT i czy dotyczy to wszystkich formularzy? Sprawdź, jakie obowiązki sprawozdawcze zostały nałożone na przedsiębiorców na gruncie podatku VAT oraz jakie zmiany zostały wprowadzone wraz z nowa struktura JPK!

29 kwietnia 2021

JPK V7M od kiedy zmiany w raportowaniu objęły podatników?

Struktura JPK V7M od kiedy zaczęła obowiązywać, zastąpiła obecną deklarację VAT-7 i plik JPK_VAT, tworząc ujednoliconą, nową strukturę JPK która zawiera szczegółowe informacje o transakcjach. Celem jest jest zachowanie prawidłowości rozliczeń VAT.

19 kwietnia 2021

Paragon z NIP jako faktura uproszczona – nowe stanowisko KIS

Przepisy wprowadzające obowiązek umieszczania NIP na paragonie wciąż budzą wątpliwości. Nie jest bowiem jasno określone, czy w tym przypadku konieczne jest wystawienie faktury. Paragon z NIP jako faktura uproszczona - sprawdź, czy jest taka możliwość!

12 listopada 2020

Usługi niematerialne wyeksponowane w JPK od 2020 r.

Nowa struktura JPK ma między innymi ułatwić fiskusowi egzekwowanie obowiązków wynikających z ustaw o PIT oraz VAT. Przeczytaj i dowiedz się, jak nowy JPK ma ułatwić kontrolę podmiotów świadczących i nabywających określone usługi niematerialne.

28 października 2020

Nowy JPK 2020 r. – co się zmieniło w sprawozdawczości w VAT?

Wdrożenie nowej struktury JPK_V7M i JPK_V7K to duża zmiana dla przedsiębiorców, szczególnie w przypadku małych i mikro firm. Nowy JPK - co się zmieniło w sprawozdawczości w VAT? Jakie transakcje wykazywać z obowiązkowym oznaczeniem? Wyjaśniamy w artykule.

19 października 2020

Mikroprzedsiębiorca a obowiązek JPK od października 2020!

Status mikroprzedsiębiorca a obowiązek JPK, czy i od kiedy podatnik będzie zobowiązany do wysyłki nowego JPK?

16 października 2020

Nowa struktura JPK VAT z deklaracją – JPK V7M oraz JPK V7K

Nowa struktura JPK VAT z deklaracją – JPK V7M oraz JPK V7K - jest nie lada wyzwaniem dla podatników, bowiem szczegółowo weryfikuje zaistniałe operacje gospodarcze i dokonane transakcje niż dotychczasowy plik JPK_VAT. Sprawdź, nową strukturę JPK_V7!

16 października 2020

JPK V7M i V7K – nowa struktura zastąpiła deklarację VAT

Zgodnie z zapowiedziami MF, od 1 października zaczął obowiązywać plik JPK V7M i V7K, który zastąpił dotychczas składaną deklarację VAT oraz plik JPK_VAT. Z jakich elementów składa się nowa struktura? Jakie zmiany zostały wprowadzone? Sprawdź!

15 października 2020

Nowy JPK_VAT jednak od 1 października!

Na skutek epidemii koronawirusa, wiele przedsiębiorstw musiało przełożyć swoje plany inwestycyjne na później. Nie inaczej jest z terminem wdrożenia nowego JPK_VAT. MF potwierdziło, że nowy JPK_VAT obowiązywał będzie dopiero od 1 października. Przeczytaj!

29 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów