0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: obowiazkowy-split-payment

Artykuły:

Split payment - dla kogo jest obowiązkowy w 2024 roku?

Głównym celem wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności jest zapobieganie oszustwom podatkowym. Wśród przedsiębiorców pojawiają się pytania dotyczące funkcjonowania mechanizmu. Kto ma obowiązek stosować split payment w 2024 roku? Odpowiadamy!

3 stycznia 2024

Split payment, czyli podzielona płatność - na czym polega?

Czy wiesz, że tylko niektórzy podatnicy mają obowiązek stosowania split payment, a dla niektórych jest to dobrowolna metoda zapłaty? Na czym polega podzielona płatność? Jakich transakcji dotyczy ten mechanizm? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 grudnia 2023

Obowiązkowy MPP a brak adnotacji na fakturze

Obowiązkowy MPP (mechanizm podzielonej płatności) został wprowadzony pod koniec 2019 roku w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa. Co grozi zarówno sprzedawcy jak i nabywcy za brak adnotacji o MPP na fakturze? Przeczytaj nasz artykuł!

13 października 2023

Obowiązkowy split payment przy usługach ciągłych – czy zawsze obowiązuje?

Usługi ciągłe charakteryzują się szczególnym momentem powstania obowiązku podatkowego. Dowiedz się, kiedy ma zastosowanie obowiązkowy split payment przy usługach ciągłych i z jakimi konsekwencjami dla nabywcy wiąże się takie rozliczenie transakcji!

6 października 2023

Mechanizm podzielonej płatności w praktyce - warto wiedzieć (cz.2)

Wejście w życie regulacji normującej mechanizm podzielonej płatności przysparza wielu pytań dotyczących prawidłowego zastosowanie split payment. W artykule odpowiadamy, kogo obowiązuje split payment i jakie transakcje należy opłacać tą metodą!

10 maja 2022

Obowiązkowy split payment - jak działa i kogo obowiązuje?

Obowiązkowy split payment wszedł w życie od listopada 2019 roku i objął wybrane branże, najbardziej narażone na nadużycia w podatku VAT. Nabywca towaru lub usługi jest zobowiązany do wpłaty równowartości VAT na specjalny rachunek VAT sprzedawcy.

6 września 2021

Koszty uzyskania przychodu a nieuzasadnione oznaczenia faktur adnotacją o MPP

Czy wiesz, jakie konsekwencje powoduje błędne stosowanie oznaczeń na fakturach? Wprowadzenie obowiązkowego split payment nałożyło na podatników dodatkowe obowiązki. Sprawdź – koszty uzyskania przychodu a nieuzasadnione oznaczenia faktur adnotacją o MPP!

13 sierpnia 2021

Split payment - metoda podzielonej płatności a zakupy przez internet

Przeczytaj artykuł i dowiedź się, jak działa mechanizm podzielonej płatności, kogo dotyczy obowiązek jego stosowania oraz w jakich przypadkach? Czy zakupy przez internet możliwe są przy zastosowaniu podzielonej płatności i kiedy? Odpowiedź w artykule!

12 sierpnia 2021

Likwidacja oznaczeń MPP - kolejne zmiany w JPK!

Po konsultacjach społecznych Ministerstwo Finansów zmienia zdanie co do obowiązkowej adnotacji split payment w JPK. Zamiast oznaczania każdej transakcji, tak jak zapowiadano, ma nastąpić całkowita likwidacja oznaczeń MPP! Dowiedz się więcej na ten temat!

27 maja 2021

Przelew split payment na rachunek osobisty

Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności dotyczy transakcji, które spełniają określone warunki. Czy zatem podatnicy mają obowiązek posiadania konta firmowego? Jak prawidłowo wykonać przelew split payment? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 maja 2021

Split payment a kompensata - sposób na zachowanie płynności finansowej

Wraz z wprowadzeniem obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności wśród przedsiębiorców pojawiają się pytania: split payment a kompensata, split payment a zakup prywatny. Czy ustawodawca wprowadził ograniczenia w sposobie regulowania płatności? Sprawdź!

30 marca 2021

Split payment przy usługach wykonywanych etapami

Usługi wykonywane etapami dotyczą przede wszystkim branży budowlanej. Wspomnianej branży, często dotyczy również mechanizm podzielonej płatności. Kiedy należy stosować MPP? Przeczytaj artykuł i sprawdź, split payment przy usługach wykonywanych etapami!

4 marca 2021

Obowiązkowy split payment a podatnik zwolniony

Zgodnie z nowymi przepisami transakcje na kwotę większą niż 15 000 zł muszą być opłacane przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności. Czy obowiązkowy split payment obejmuje również podatników zwolnionych z VAT? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

3 marca 2021

Obowiązkowy split payment w usługach budowlanych - jak wygląda?

Czy w przypadku, gdy wartość transakcji wskazana na fakturze wynosi powyżej 15 tys. zł. brutto jest obowiązkowy split payment?

9 czerwca 2020

Obowiązkowy split payment a dodatkowe sankcje dla podatników

Obowiązkowy split payment jest konieczny przy transakcjach przewyższających wartość 15 000 zł. Czy są sytuacje, w których nabywca może solidarnie odpowiadać również za transakcje poniżej 15 000 zł? Sprawdź jakie są dodatkowe sankcje dla podatników!

16 grudnia 2019

Dobrowolny split payment jako metoda płatności

W życie weszły przepisy wskazujące moment, w którym mechanizm podzielonej płatności jest obowiązkowy, w związku z czym wielu podatników zastanawia się nad tym, kiedy wystąpi dobrowolny split payment. Odpowiadamy w naszym artykule!

13 listopada 2019

Wynajem maszyn i urządzeń budowlanych z obsługą i bez obsługi a odwrotne obciążenie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niektóre usługi budowlane podlegają obowiązkowi opodatkowania z zastosowaniem mechanizmu odwróconego obciążenia. Czy wynajem maszyn i urządzeń budowlanych również podlega temu obowiązkowi? Poznaj odpowiedź!

28 października 2019

Obowiązkowy split payment a odwrotne obciążenie

Zgodnie ze zmianami podatkowymi obowiązkowy split payment ma wejść w życie 1 listopada 2019 roku. Już dziś wiadomo, że początkowo obowiązkowy będzie jedynie dla niektórych branż. Dowiedz się, czy podzielona płatność wykluczy odwrotne obciążenie.

22 października 2019

Split payment - czy z dobrowolnego stanie się obowiązkowy?

Split payment, czyli metoda podzielonej płatności zaczął obowiązywać w lipcu 2018 roku. Na czym polega ten mechanizm? Jakie problemy stwarza dla przedsiębiorców? Czy w przyszłości będzie on obowiązkowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów