0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: ochrona-przedemerytalna

Artykuły:

Ochrona przedemerytalna - kiedy przysługuje i ile wynosi?

Zasady ochrony przedemerytalnej reguluje Kodeks pracy. Przed czym chroni ochrona przedemerytalna? Kiedy należy wręczyć wypowiedzenie umowy pracownikowi, aby nie narazić się na konsekwencje nie objęcia ochroną przedemerytalną? Przeczytaj i dowiedz się!

25 kwietnia 2024

Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę

Na czym polega ochrona przedemerytalna i jak chroni pracowników, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego? Jakie obowiązki ma pracodawca względem pracownika w wieku przedemerytalnym? Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę - czy to możliwe?

11 marca 2024

Zmniejszenie etatu w wieku przedemerytalnym - czy jest możliwe?

Zmniejszenie etatu w wieku przedemerytalnym na ogólnych zasadach jest możliwe, ale wymaga spełnienia pewnych warunków. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat zmniejszenia etatu w wieku przedemerytalnym oraz na temat ochrony przedemerytalnej.

4 marca 2024

Telepraca pracowników w wieku przedemerytalnym - luka prawna

Nowy Kodeks pracy wprowadził pojęcie pracy zdalnej, zastępując tym samym telepracę. Przepisy przejściowe w tym zakresie przestaną obowiązywać 7 października 2023 r. Jednak telepraca pracowników w wieku przedemerytalnym powoduje, że powstaje luka prawna.

4 października 2023

Pracownik objęty ochroną przedemerytalną a przeciwwskazania do pracy

Pracodawca ma obowiązek poddawać pracowników kontrolnym lub okresowym badaniom lekarskim. Co jednak w sytuacji, kiedy pracownik objęty ochroną przedemerytalną posiada przeciwwskazania do wykonywania dotychczasowej pracy? Przeczytaj i poznaj odpowiedź!

6 kwietnia 2023

Niezdolność do pracy pracownika w wieku przedemerytalnym a brak możliwości zapewnienia innej pracy

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi objętemu ochroną przedemerytalną. Co gdy występuje niezdolność do pracy pracownika w wieku przedemerytalnym a nie ma możliwości zapewnienia mu innej pracy? Sprawdź w naszym artykule!

19 września 2022

Ochrona przedemerytalna a wypowiedzenie zmieniające

Ochrona przedemerytalna przysługuje niektórym pracownikom. Kto zostaje objęty tą ochroną? Czy pracodawca ma prawo zwolnić pracownika objętego ochroną przedemerytalną? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat ochrony przedemerytalnej!

14 stycznia 2022

Koniec ochrony przedemerytalnej

Ochrona przedemerytalna obowiązuje na kilka lat przed emeryturą. Są nią objęci pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę. Pojawił się jednak projekt, aby ochrony przedemerytalnej nie było. Czy to koniec ochrony przedemerytalnej? Przeczytaj artykuł!

20 stycznia 2020

Wszystko, co powinien wiedzieć ubezpieczony, który osiągnie wiek emerytalny

Na emeryturę można przejść, gdy osiągnie się wiek emerytalny. Ile wynosi i od czego jest zależny? Czy wniosek o emeryturę należy złożyć dopiero po jego osiągnięciu? A może w ogóle nie trzeba tego robić? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

28 sierpnia 2019

Ochrona przedemerytalna - zmiany od 2017 roku

Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny. W związku z tym zmianie uległ również wiek rozpoczęcia okresu ochronnego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak aktualnie wygląda ochrona przedemerytalna.

5 marca 2019

Ochrona przedemerytalna pracowników - zmiany od 1 października 2017

W 2017 r. zmieniają się przepisy dotyczące wieku ochronnego osób, które będę odchodzić na emeryturę. Podyktowane jest to zmianą przepisów dotyczących wieku emerytalnego. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy ochrona przedemerytalna będzie obowiązywać?

2 listopada 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów