0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: odwolanie-od-decyzji-zus

Artykuły:

Kiedy występuje przedawnienie składek ZUS?

Kiedy następuje przedawnienie składek ZUS? Czym jest przerwanie lub zawieszenie biegu przedawnienia? Jaki wpływ na zaległości ma opłacanie bieżących składek? Czy, gdy ZUS domaga się zwrotu należności, płatnik może odwołać się od takiej decyzji? Sprawdź!

16 marca 2023

Jak odbywa się zaskarżanie decyzji ZUS-u?

Przedsiębiorca ma prawo do zaskarżenia wydanej wobec niego decyzji ZUS-u. Czy w tym celu musi wnieść odwołanie do sądu? Jak odbywa się zaskarżanie decyzji ZUS-u? O czym należy pamiętać? Przeczytaj i dowiedz się więcej w tym temacie!

14 grudnia 2022

Czy krótki okres zatrudnienia poprzedzający zwolnienie chorobowe zawsze oznacza pozorność umowy o pracę?

Krótki okres zatrudniania przed zwolnienie lekarskim zawsze zwraca uwagę ZUS, zwłaszcza podczas kontroli. Czy taka sytuacja zawsze oznacza pozorność umowy o pracę? Co oznacza ten termin i jak się przed nim ustrzec? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

13 grudnia 2022

Zmiana decyzji ZUS-u na niekorzyść przedsiębiorcy

Zmiana decyzji ZUS jest możliwa, a jej skutki mogą działać na niekorzyść przedsiębiorcy. ZUS nie może jednak zmieć swojej decyzji w czasie dowolnie przez siebie wybranym, czas na zmianę decyzji jest regulowany przez ustawę. Przeczytaj i dowiedz się!

23 listopada 2022

Odwołanie od decyzji ZUS, jak zrobić to prawidłowo?

Decyzje ZUS bywają dla ubezpieczonych i płatników składek zaskakujące i nie zawsze można się z nimi zgodzić. Dlatego jedną z możliwości jest odwołanie od decyzji ZUS. Dowiedz się więcej o postępowaniu odwoławczym! Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

22 lipca 2022

Odwołanie od decyzji ZUS - wszystko co należy wiedzieć

Płatnik składek czy osoba ubezpieczona ma swoje określone prawa. Co zrobić kiedy nie zgadzamy sie z decyzją wydaną przez urząd? Jedną z możliwości jest odwołanie od decyzji ZUS. Jak wygląda procedura odwoławcza? Sprawdź w naszym artykule!

13 października 2021

Kwestionowanie podstawy wymiaru składek przedsiębiorcy przez ZUS

Często zdarza się tak, ze przedsiębiorcy wpłacają podwyższone składki, aby otrzymać wysokie świadczenia. Kiedy prawdopodobne jest kwestionowanie podstawy wymiaru składek przez ZUS? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

8 października 2021

Uchylenie decyzji ZUS przez sąd w kontekście zmian z 7 listopada 2019 r.

Często zdarza się, że ZUS decyduje o niekorzystnym rozstrzygnięciu sporu prowadzonego z ubezpieczonymi czy płatnikami składek. Obecne przepisy nadają nowe uprawnienia sądom I instancji. Od teraz uchylenie decyzji ZUS przez sąd jest możliwe! Sprawdź!

11 maja 2020

Odwołanie od decyzji ZUS

Wydana przez ZUS decyzja kończy postępowanie administracyjne. Nie zgadzasz się z nią? Chcesz złożyć odwołanie? Sprawdź, jakie obowiązują Cię terminy oraz co musi zawierać odwołanie od decyzji ZUS.

31 lipca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów