0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: podatek-od-spadku

Artykuły:

Nieruchomość otrzymana w spadku a zwolnienie z podatku

Nieruchomość otrzymana w spadku niesie za sobą szereg obowiązków jakie musi spełnić spadkobierca. Bardziej skomplikowany może okazać się proces dziedziczenia, jeżeli więcej osób jest spadkobiercami. O czym trzeba pamiętać otrzymując nieruchomość w spadku?

7 marca 2023

Wyższe kwoty zwolnienia w podatku od spadków i darowizn

Ministerstwo Finansów zapowiada wyższe kwoty zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. To już druga zmiana kwot wolnych w przeciągu ostatnich miesięcy. O ile zatem wzrosną limity zwolnień? Sprawdziliśmy!

30 stycznia 2023

Podatek od spadku zgłoszonego po terminie przedawnienia

Otrzymanie spadku często wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego. Czy uiszczenie podatku dotyczy wszystkich spadkobierców? Przeczytaj artykuł i dowiedź się, kiedy podatek od spadku jest obowiązkiem dla spadkobiercy!

12 sierpnia 2022

Podatek od spadku – od jakiego spadku zapłacisz podatek?

Z chwilą odziedziczenia spadku, u spadkobiercy może powstać zobowiązanie podatkowe w postaci podatku od spadku. Czy zawsze podatek od spadku jest należny? Jakie składniki nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadku? Na pytania odpowiadamy w artykule!

8 czerwca 2022

Zgłoszenie SD-Z2 złożone po terminie - konsekwencje podatkowe

Czy wiesz, że złożenie SD-Z2 może uchronić Cię od obowiązku opodatkowania majątku otrzymanego w drodze spadku lub darowizny? Sprawdź, czy możliwe jest przywrócenie terminu złożenia w przypadku gdy zgłoszenie SD-Z2 zostanie dostarczone po terminie.

11 marca 2022

Nabycie spadku w najbliższej rodzinie a podatek od spadku

Wchodząc w posiadanie spadku konieczne jest, by dopełnić określone formalności po stronie spadkobiercy. W niektórych przypadkach podatek od spadku będzie konieczny do uiszczenia, nawet jeśli dochodzi do dziedziczenia w najbliższej rodzinie.

16 lutego 2022

Podatek od spadku - czy ulega przedawnieniu?

Odziedziczony spadek zobowiązuje nas do zapłaty podatku. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Czy podatek od spadku może ulec przedawnieniu? Czy organ podatkowy ma prawo egzekwować zapłatę podatku od podatnika? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 lutego 2020

Opodatkowanie spadku z zagranicy a ustawa od spadków i darowizn

Co do zasady, otrzymanie spadku powoduje obwiązek rozliczenia podatku od spadków i darowizn. Co jednak w przypadku otrzymania spadku z zagranicy? Gdzie i w jaki sposób wówczas należy się rozliczać? Sprawdź, opodatkowanie spadku z zagranicy!

12 lutego 2020

Spadki i darowizny - zmiany w opodatkowaniu

Czy spadki i darowizny generują obowiązku na gruncie podatkowym? Czy wartość spadku czy darowizny oraz stopień pokrewieństwa mają w tym wypadku znaczenie? Czy możliwe jest zastosowanie zwolnień podatkowych? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

2 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów