0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: refakturowanie-uslug

Artykuły:

Refakturowanie usług - jak ustalić odpowiednią stawkę podatku?

Przedsiębiorca świadczący usługi opodatkowane ryczałtem musi określić odpowiednią stawkę podatku. Refakturowanie usług sprowadza się do ponownej klasyfikacji usługi bowiem to jej rodzaj decyduje o stawce ryczałtu, a nie ogólny profil działalności.

21 kwietnia 2023

Refakturowanie w praktyce - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy często spotykają się z pojęciem refaktury, jednak nie zawsze wiedzą jak należy ją wystawić w praktyce. Sprawdź, na czym polega refakturowanie i jak należy je właściwie przeprowadzić oraz jaką stawkę VAT należy zastosować na fakturze.

14 kwietnia 2023

Refaktura dla zagranicznego kontrahenta - jak opodatkować?

Jak powinna być udokumentowana refaktura dla zagranicznego kontrahenta? Jak opodatkować taką transakcję? Przeczytaj i dowiedz się, na czym polega refakturowanie usług w obrocie międzynarodowym oraz jak należy ją rozliczyć na gruncie podatku VAT.

24 kwietnia 2020

Refakturowanie usług budowlanych - na czym polega?

W wyniku wykrycia nieprawidłowości w zakresie podatku VAT, ustawodawca dołączył usługi budowlane do katalogu czynności rozliczanych w ramach odwrotnego obciążenia. Poznaj, z jakimi konsekwencjami podatkowymi wiąże się refakturowanie usług budowlanych!

18 kwietnia 2019

Refakturowanie poniesionych kosztów - kiedy jest możliwe?

Refakturowanie, a może doliczanie do usługi głównej? Takie dylematy mają przedsiębiorcy, którzy współpracują z kontrahentami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy jest możliwe refakturowanie poniesionych kosztów przez przedsiębiorcę. Sprawdź!

19 lipca 2018

Refakturowanie - najważniejsze informacje na gruncie podatku VAT

Prowadząc działalność przedsiębiorcy często spotykają się z sytuacją w której chcą przenieść ciężar kosztów na inny podmiot. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy możliwe jest refakturowanie kosztów i jak podatkowo należy rozliczyć taką transakcje!

19 maja 2017

Refakturowanie usług na rzecz zagranicznego kontrahenta

Coraz częściej w obrocie gospodarczym zdarza się, że podczas współpracy z zagranicznymi kontrahentami konieczne jest refakturowanie usług. Polscy przedsiębiorcy korzystają z tej możliwości coraz częściej. Sprawdź, jak należy zrobić to prawidłowo!

21 kwietnia 2017

Ujmowanie usług podwykonawców w KPiR

W ramach prowadzonej działalności przedsiębiorcy bardzo często korzystają z usług innych firm dla potrzeb wykonywania przedmiotowej działalności np. produkcji itp.

6 października 2016

Nazwa refakturowanego towaru lub usługi

Niejednokrotnie zdarza się, że w celu zrealizowania sprzedaży przedsiębiorca korzysta z usług innych firm lub zakupuje towary, kosztami których w konsekwencji obciąża osobę trzecią, czyli finalnego nabywcę.

2 kwietnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów