0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: remont-srodka-trwalego

Artykuły:

Remont a modernizacja środka trwałego - czym się różnią?

Remont a modernizacja środka trwałego są to dwa różne pojęcia, których nie można mylić. Właściwa klasyfikacja wpływa bowiem na rozliczenie podatkowe, ponieważ sposób ujęcia kosztów ulepszenia czy remontu w KPiR różni się. Sprawdź, co znaczą oba pojęcia!

19 maja 2022

Naprawy mechaniczne oraz naprawy blacharsko-lakiernicze samochodów – podatek PIT

Posiadając samochód na stanie firmy należy liczyć się z kosztami jego napraw, które w przypadku środków trwałych możemy podzielić na ulepszenie środka trwałego oraz remont. Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodów - jak rozliczyć na gruncie PIT?

16 grudnia 2021

Remont towaru handlowego – rozliczenie kosztów

Remont towaru handlowego stanowi koszt bezpośredni, niezależnie od momentu poniesienia wydatku. Gdzie w przypadku środka trwałego ma to kluczowe znaczenie. Nie ustala się tutaj również wartości początkowej oraz nie dokonuje się odpisów amortyzacyjnych.

22 września 2021

Remont środka trwałego przed wprowadzeniem do ewidencji

Wydatki przeznaczone na remont środka trwałego przed wprowadzeniem do ewidencji uznaje się za koszty związane z adaptacją środka trwałego. Sprawdź, kiedy wydatki zwiększają jego wartość początkową, a kiedy ujmowane są bezpośrednio w kosztach podatkowych!

1 lipca 2021

Remont i modernizacja środka trwałego przed oddaniem do użytkowania

Prowadząc działalność przedsiębiorcy często posiadają składniki majątku, którymi są środki trwałe. Jak zmiany w środku trwałym wpływają na jego rozliczenie na gruncie podatkowym?Sprawdź, remont i modernizacja środka trwałego przed oddaniem do użytkowania!

30 kwietnia 2021

Remont środka trwałego a jego amortyzacja - czy jest to możliwe?

Remont środka trwałego to proces gospodarczy, na który często decydują się przedsiębiorcy. Czy ma on wpływ na amortyzację tego środka w tym czasie? Jak prawidłowo ująć remont w księgach rachunkowych? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

26 marca 2021

Odnowienie pomieszczeń firmowych w kosztach uzyskania przychodu

W trakcie użytkowania lokali w prowadzonej działaności często staje się konieczne odnowienie pomieszczeń firmowych. Czy tego typu prace określa się mianem remontu czy modernizacji? Jakie to ma znaczenie podczas rozliczenia poniesionych wydatków? Sprawdź!

7 lutego 2018

Remont środka trwałego przed wprowadzeniem go do ewidencji

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może nabyć środek trwały, który wymaga remontu. By móc go wprowadzić do ewidencji środków trwałych, konieczna jest jego naprawa. Dowiedz się, jak rozliczyć koszty poniesione na remont środka trwałego!

18 grudnia 2017

Remont a ulepszenie środka trwałego

Przedsiębiorca, który posiada w firmie środki trwałe może poddać je ulepszeniu lub remontowi. Należy jednak mieć na względzie, że remont i ulepszenie to nie to samo. Remont a ulepszenie - przeczytaj o różnicach pomiędzy nimi w naszym artykule.

7 września 2017

Remont środka trwałego - jak należy go rozliczyć?

Użytkowanie składnika majątku w firmie prowadzi do jego stopniowego zużywania, w związku z czym przedsiębiorcy ponoszą różnego rodzaju wydatki na remont środka trwałego. Sprawdź, jak poprawnie rozliczyć takie wydatki i czym różni się remont od ulepszenia!

20 lipca 2017

Wymiana zużytych części składowych środka trwałego

Podczas eksploatacji środków trwałych po pewnym czasie dochodzi do zużycia znajdujących się w nim części składowych. Wiąże się to z ich wymianą. Nasuwa się w związku z tym pytanie, czy wymiana zużytych części składowych jest kosztem firmowym? Sprawdź!

4 lipca 2017

Wymiana okien w lokalu a koszty firmowe

W lokalu, który stanowi środek trwały firmy, wymieniłem okna. Czy wymiana okien w lokalu stanowi koszt podatkowy?

1 lutego 2017

Modernizacja środka trwałego - co to jest?

Posiadasz firmowe środki trwałe? Zamierzasz ponieść wydatek na ich remont lub modernizację? Czy wiesz, czym jest remont a czym modernizacja środka trwałego? Na te inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Dowiedz się więcej!

15 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów