0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: samochod-jako-srodek-trwaly

Artykuły:

Samochód jako środek trwały - definicja i omówienie

Temat środków trwałych w przedsiębiorstwie jest z pewnością bliski każdemu, kto prowadzi działalność gospodarczą. Czy pojazd może zostać środkiem trwałym? Oczywiście! Przeczytaj i dowiedz się, jak należy właściwie rozliczać samochód jako środek trwały!

1 kwietnia 2022

Zamortyzowany samochód a jego ponowne wprowadzenie do ewidencji

Przedsiębiorcy chętnie wykorzystują swoje prywatne samochody w firmie. Najpierw je wprowadzają jako środki trwałe na potrzeby działalności, następnie wycofują. Sprawdź, czy zamortyzowany samochód można ponownie wprowadzić do ewidencji środków trwałych!

19 kwietnia 2021

Samochód w firmie - najważniejsze informacje

Samochód w firmie jest bardzo powszechny, więc przedsiębiorcy decydują się często na jego używanie w działalności. Czy wiesz, kiedy przysługuje 100% i 50% odliczenie VAT oraz jaką stawkę amortyzacji do samochodu zastosować? Dowiedz się więcej!

29 marca 2021

50% odliczenie VAT od samochodów - czy ma wpływ na koszty?

Używasz samochodu firmowego na cele prywatne? Dowiedz się, kiedy przysługuje 50% odliczenie VAT od samochodów posiadanych w firmie a kiedy można odliczać nawet 100% VAT. Jakie wymogi należy spełnić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 września 2020

Samochód stanowiący współwłasność a majątek firmowy

Przedsiębiorcy mają prawo do wprowadzenia prywatnego samochodu do majątku firmowego. Kiedy pojazd będzie stanowił środek trwały? W jaki sposób wprowadzić samochód stanowiący współwłasność oraz jak ustalić jego wartość początkową? Dowiedz się więcej!

28 lipca 2020

Koszty związane z użytkowaniem samochodów - odliczenia podatkowe

Po wprowadzeniu zmian w podatku dochodowym odliczenia podatkowe uległy zmianom. Obecnie koszty związane z użytkowaniem samochodów można odliczyć tylko w pewnej części. Dowiedz się, jaką część wydatków możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

13 września 2019

Wydatki na paliwo przeznaczone do prywatnych celów pracowników

Czy wydatki na paliwo przeznaczone do prywatnych celów pracowników poniesione przez pracodawcę mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu? Co w takiej sytuacji stanowi przychód pracownika? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

1 marca 2017

Wykup samochodu z leasingu z zamiarem użytkowania

Jak należy zewidencjonować wykup samochodu z leasingu, który będzie wykorzystywany w działalności krócej niż rok?

28 marca 2016

Samochód firmowy będący własnością współmałżonka

Czy samochód firmowy może być własnością współmałżonka właściciela firmy? Czy samochód zakupiony przed ślubem jest własnością obojga małżonków? Jakie są skutki intercyzy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 lutego 2015

Zakup i naprawa powypadkowego auta

Jak nievatowiec powinien rozliczyć zakup na fakturę VAT marża oraz dalsze koszty naprawy powypadkowego auta firmowego?

6 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów