0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: ulgi-podatkowe

Artykuły:

Ulgi podatkowe za rok 2022 część 2

Jakie są rodzaje ulg podatkowych? Co trzeba zrobić, by skorzystać z ulg podatkowych? Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

15 kwietnia 2023

Ulgi podatkowe za rok 2022 część 3

Ulgi podatkowe związane z darowiznami mają na celu zachęcenie do wspierania organizacji społecznych. Pobierz darmowego ebooka Ulgi podatkowe i dowiedz się więcej!

15 kwietnia 2023

Ulgi podatkowe za rok 2022 część 1

Kiedy i kto może skorzystać z ulg podatkowych? Jakie są rodzaje ulg podatkowych? Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

15 kwietnia 2023

Rozliczenie roczne PIT - co można odliczyć od podatku?

Czy wiesz, że prowadząc działalność gospodarczą bądź osiągając dochody z umów cywilnoprawnych lub etatu jesteś zobowiązany do złożenia zeznania rocznego PIT z tytułu podatku dochodowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co można odliczyć od podatku!

20 lutego 2023

Zeznanie roczne - własna działalność i etat

Wielu przedsiębiorców decyduje się prowadzić działalność gospodarczą, pracując jednocześnie na etacie. Jak powinni rozliczyć osiągnięte przychody? Jakie zeznanie roczne powinni wybrać? Szczegóły wyjaśniamy w artykule! Zapraszamy do lektury!

18 stycznia 2023

Ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi?

Ustawodawca zapowiada kolejne zmiany w prawie podatkowym. Zmianie ma ulec m.in. ulga dla klasy średniej, stawka PIT (z 17% na 12%) oraz kwota zarobków, jakie może osiągnąć dziecko. Sprawdź, ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi w zeznaniu!

15 lipca 2022

Ulga dla młodych a ulga dla klasy średniej

Pojawienie się tzw. ulgi dla klasy średniej spowodowało wiele niejasności ze strony przedsiębiorców oraz pracowników, także w przypadku osób do 26-go roku życia. Ulga dla młodych a ulga dla klasy średniej - przeczytaj, jak na siebie wzajemnie wpływają?

11 maja 2022

Ulga 1500 zł dla osób samotnie wychowujących dzieci

Wraz z Polskim Ładem wprowadzono istotne zmiany, jeśli chodzi o rozliczanie samotnych rodziców- w tym powstała nowa ulga 1500 zł. Kto może z niej korzystać i jakie warunki należy spełnić? Odpowiadamy w artykule! przeczytaj i dowiedz się więcej!

9 maja 2022

5% PIT dla programisty, czyli ulga IP BOX w IT

Programiści, którzy prowadzą działalność związaną z prawem własności intelektualnej mogą skorzystać z preferencyjnej stawki podatku w postaci ulgi IP BOX. Sprawdź, dla kogo jest ulga IP BOX w IT i jakie warunki należy spełnić aby korzystać z 5% podatku!

24 lutego 2022

Ulgi podatkowe w Polskim Ładzie

Polski Ład od 2022 roku wprowadził nowe ulgi podatkowe oraz dokonał zmian w obecnie obowiązujących preferencjach podatkowych. Jakie zmiany dotknęły podatników? Przeczytaj artykuł i poznaj już dziś regulacje, które weszły w życie w 2022 roku!

26 stycznia 2022

Ulga podatkowa na zatrudnienie i szkolenia na wniosek przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą

Dla przedsiębiorców przyznawane są różne ulgi, nie każdy jednak jest świadomy tego jak z nich korzystać. Jedną z ulg jest ulga podatkowa na zatrudnienie i szkolenia dla przedsiębiorców. Kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach?

4 listopada 2021

Ulgi podatkowe dla nowej inwestycji

Czy przy składaniu wniosku należy dokładnie określić termin zakończenia realizacji nowej inwestycji? Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca aby miał możliwość skorzystania z ulgi podatkowej dla nowej inwestycji? Sprawdź odpowiedzi w artykule!

25 czerwca 2021

Ulga na dziecko z poprzedniego małżeństwa - jak rozliczyć?

Jakie są zasady korzystania z ulgi prorodzinnej oraz jak prawidłowo wykazać ją w zeznaniu rocznym? Kiedy mamy do czynienie z wykonywaniem władzy rodzicielskiej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy ulga na dziecko z poprzedniego małżeństwa jest możliwa.

16 lipca 2020

Darowizna na cele kształcenia zawodowego – jak wpływa na rozliczenie podatkowe?

Darowizna na cele kształcenia zawodowego została objęta nową ulgą podatkową. Tym samym przedsiębiorca, który przekaże materiały dydaktyczne lub środki trwałe publicznej szkole prowadzącej kształcenie zawodowe może obniżyć podstawę opodatkowania dochodu.

13 maja 2019

Ulga za złe długi w transakcjach zagranicznych

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek odprowadzenia podatku od sprzedanych towarów i usług. Gdy nie otrzyma zapłaty za swoje usługi może skorzystać z ulgi na złe długi. Przeczytaj i dowiedz się na czym polega ulga za złe długi w transakcjach zagranicznych!

1 marca 2018

Jak wygląda prowadzenie działalności w SSE?

Jakie są warunki i profity prowadzenia firmy w preferencyjnej specjalnej strefie ekonomicznej SSE ?

20 grudnia 2017

Zwolnienia i ulgi podatkowe w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Zwolnienia i ulgi podatkowe oferowane w specjalnych strefach ekonomicznych przyciągają rzeszę inwestorów. Jakie specjalne strefy ekonomiczne występują w Polsce i na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą uzyskać ulgę podatkową? Sprawdź!

9 czerwca 2016

Podatek VAT (cz. 9) - Prawo do odliczenia cz. II

Choć zazwyczaj sprzedawane przez przedsiębiorcę towary czy usługi są opodatkowane podatkiem VAT, zdarzają się sytuacje, w

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów