0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: umowa-zlecenie

Artykuły:

Umowa o dzieło zakwalifikowana jako umowa zlecenie a składki ZUS

Umowa o dzieło dla pracodawcy jest wygodną formą zatrudnienia, ponieważ łączy się z brakiem obowiązku opłacania składek ubezpieczeniowych i przyznaniem uprawnień pracowniczych. Co w sytuacji gdy ZUS zakwestionuje poprawność umowy? Dowiedz się więcej!

26 czerwca 2018

Umowa zlecenie z własnym pracownikiem a podstawa zasiłku chorobowego

Umowa zlecenie z własnym pracownikiem jest podstawą do naliczenia składek społecznych. Czy to oznacza, że przychód osiągnięty z tytułu tej umowy można zaliczyć do podstawy zasiłku chorobowego? Przeczytaj i sprawdź! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

2 marca 2018

Umowa zlecenia i umowa o dzieło - jakie są różnice

Umowa zlecenia i umowa o dzieło to bardzo często wykorzystywane kontrakty cywilnoprawne, a każdy z nich spełnia zupełnie inne funkcje i wymaga zastosowania innych przepisów prawa, bardzo ważna jest umiejętność ich odróżniania.

13 września 2017

Umowa zlecenie z rencistą lub emerytem a zbieg tytułów do ubezpieczeń

Umowa zlecenie często podpisywana jest z emerytami i rencistami, którzy wykonują różne prace. Jeśli mają kilka umów cywilnoprawnych, dochodzi do zbiegu tytułu do ubezpieczenia. Sprawdź czy renta i emerytura zaliczają się do podstawy wymiaru ubezpieczenia!

19 lipca 2017

Umowa uaktywniająca - najważniejsze informacje

Jak zatrudnić nianię - czyli umowa uaktywniająca! To szansa dla wielu osób na legalne podjęcie pracy związanej ze sprawowaniem opieki nad dziećmi. Poznaj zasady umowy uaktywniającej i zobacz, że może być ona również zawarta między członkami rodziny.

6 marca 2017

Umowa o dzieło - o czym pamiętać, zatrudniając na nią pracownika?

Umowa o dzieło jest często stosowaną formą zatrudnienia. Ale czy wiesz, kiedy umowa posiada cechy stosunku pracy? Przekonaj się, co mówią przepisy na temat umowy o dzieło oraz jakie uprawnienia ma jej wykonawca. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

3 kwietnia 2016

Umowy cywilnoprawne - jakie czekają nas zmiany?

Zobacz, jakie zmiany niosą ze sobą nowe umowy cywilnoprawne!

10 grudnia 2014

Umowa zlecenie dla przedsiębiorcy

Czy przychód umowy zlecenie będzie przychodem z mojej działalności, czy powinienem wystawić zleceniodawcy rachunek poza moją firmą?

9 lipca 2013

Umowy freelancera – umowy cywilnoprawne a umowa o pracę

Umowa o dzieło, umowa zlecenia czy umowa o pracę? Którą z nich powinien wybrać wolny strzelec? W naszym artykule przedstawimy ich wady i zalety. Przeczytaj i dowiedz się, jakie umowy freelancera są dla niego najbardziej korzystne i opłacalne!

14 czerwca 2013

Umowy freelancera - czy umowa zlecenie jest korzystna?

Umowa zlecenie jest jedną z najczęściej wybieranych umów, jeśli chodzi chodzi o stosunku gospodarcze na linii przedsiębiorca-freelancer. Czy jest najkorzystniejsza i najbardziej opłacalna dla obu stron? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów