0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: vat-ue

Artykuły:

Kiedy składać informację VAT UE?

Podatnicy, przeprowadzający w swojej działalności transakcje z kontrahentami unijnymi, muszą dopełnić pewnych formalności. Jedną z nich jest rejestracja dla celów VAT-UE a drugą składanie informacji podsumowującej VAT-UE. Kiedy składać informację VAT UE?

24 stycznia 2023

Sporządzenie i korygowanie informacji VAT-UE - przydatne informacje!

Czy wiesz kto ma obowiązek złożenia informacji podsumowującej VAT-UE? W jaki sposób złożyć informację podsumowującą? Jak wygląda korygowanie informacji podsumowującej? Sporządzenie i korygowanie informacji VAT-UE - wszystko, co powinieneś wiedzieć!

7 września 2022

Rejestracja i składanie informacji VAT UE

Przedsiębiorcy dokonujący transakcji, w których uczestniczą podmioty zagraniczne z krajów należących do Unii Europejskiej powinni szczególną uwagę zwrócić na charakter rozliczeń. Dowiedz się, kto ma obowiązek składania deklaracji VAT UE!

31 sierpnia 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 11) - Rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług (VAT)

Rozpoczynając prowadzenie działalności konieczne jest zdecydowanie czy chcemy być czynnymi podatnikami VAT czy też zwolnionymi. Czy wiesz, jak wyglądają rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług potocznie zwanego podatkiem VAT? Sprawdź!

20 lipca 2021

Omówienie rodzaju procedury sprzedaży TT_D z przykładami

Nowy plik JPK_V7 wprowadził wiele zmian w oznaczeniu niektórych dostaw towarów i usług. Symbol TT_D jest oznaczeniem dostaw towarów w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej. Czym są transakcje trójstronne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

11 lutego 2021

WDT a kontrahent unijny bez numeru VAT-UE

Czy można wystawić korektę transakcji WDT w sytuacji gdy kontrahent po wystawieniu faktury zarejestrował się do VAT-UE?

2 października 2020

Usługi wewnątrzwspólnotowe - kto płaci VAT?

Usługi zagraniczne na gruncie VAT rozlicza się inaczej niż transakcje krajowe. Jak rozliczyć usługi wewnątrzwspólnotowe - ich sprzedaż lub zakup? Jaką deklarację złożyć? Kto powinien zapłacić VAT? Czym jest miejsce świadczenia usług? Wyjaśniamy w artykule

25 września 2020

JPK_VDEK - jakie informacje będą przekazywane w tym pliku?

Aktualnie podejmowane przez Ministerstwo Finansów działania mają na celu uszczelnienie tzw. "luki podatkowej" VAT. Dotąd możliwe było złożenie deklaracji zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Jakie będzie teraz? Co to jest JPK_VDEK?

9 sierpnia 2019

Błędy w informacji VAT-UE - na co uważać?

Podatnicy, którzy dokonują wewnątrzwspólnotowych transakcji mają obowiązek złożenia informacji podsumowującej VAT-UE. Sprawdź, kiedy składać deklarację podsumowującą transakcje unijne i dowiedz się, i jakie są najczęstsze błędy w informacji VAT-UE!

15 grudnia 2017

Przed zakupem usługi reklamowej na Facebooku musisz zarejestrować się do VAT-UE

Oprócz tradycyjnych form reklamowania swojej firmy, coraz częściej przedsiębiorcy promują swoją działalność przez portale społecznościowe. Jeżeli chcesz kupić reklamę na Facebooku, dowiedz się, jak zarejestrować się do VAT-UE.

9 lutego 2017

Transakcje unijne a niedopełnienie obowiązku rejestracji

Jakich formalności należy dopełnić świadcząc usługi na rzecz kontrahentów z Unii Europejskiej?

9 czerwca 2014

Deklaracje podatkowe - jak dostarczyć do urzędu? - cz. II podatek od towarów i usług (VAT)

Przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT, poza podatkiem dochodowym rozliczają się również z podatku od towarów i usług.

23 stycznia 2014

Dłuższy termin na składanie deklaracji VAT-UE

Zmiany jakie ma wprowadzić trzecia ustawa deregulacyjna przygotowywana przez Ministerstwo Gospodarki mają dotyczyć również podatników zarejestrowanych dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych- podatników VAT-UE.

25 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów