0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: wnip

Artykuły:

Wszystko o wartościach niematerialnych i prawnych

Wartości niematerialne i prawne, w skrócie: WNIP to nabyte przez jednostkę prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o określonym okresie ekonomicznej użyteczności dla potrzeb jednostki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

26 czerwca 2023

Czym jest WNiP - podstawowe informacje

WNiP, czyli wartość niematerialna i prawna - czym jest i jakiego obszaru finansów dotyczy? Czy WNiP może podlegać amortyzacji? Jak ulepszyć WNiP? Czy można zlikwidować WNiP? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

26 kwietnia 2019

Wartości niematerialne i prawne a modernizacja

Prowadząc działalność gospodarcze, przedsiębiorcy posiadają w składnikach majątku firmy wartości niematerialne i prawne oraz środki trwałe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy wartości niematerialne i prawne podlegają amortyzacji tak jak środki trwałe!

29 sierpnia 2017

Wartości niematerialne i prawne - wartość początkowa

Nabywając do firmy wartości niematerialne i prawne, jak mogę ustalić ich wartość początkową?

17 sierpnia 2017

Ulepszenie wartości niematerialnej i prawnej

Czy możliwe jest ulepszenie wartości niematerialnej i prawnej? Zobacz, co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć na temat ulepszenia wartości niematerialnych i prawnych. Sprawdź,jak obliczyć ich wartość początkową oraz amortyzację.

20 stycznia 2017

Program komputerowy - jaka stawka amortyzacji?

Czy zakupiony przez przedsiębiorcę program komputerowy o wartości powyżej 3 500 zł jest środkiem trwałym? Jaką stawkę amortyzacji należy w takiej sytuacji zastosować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 listopada 2016

Wartości niematerialne i prawne - co to takiego

Wartości niematerialne i prawne - definicja Zgodnie z przepisami przez wartości niematerialne i prawne należy zakwalifikować nabyte przez firmę prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o przewidywanym okresie ekonomicznej użytecznośc

12 lutego 2016

Implementacja oprogramowania w KPiR

W której kolumnie podatkowej książki przychodów i rozchodów należy ująć koszty na implementację oprogramowania?

25 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów