0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: wydatki-na-samochod

Artykuły:

Odliczenie samochodu w uldze rehabilitacyjnej - na jakich warunkach?

Odliczenie samochodu w uldze rehabilitacyjnej przysługuje osobom niepełnosprawnym lub osobom je utrzymującym. W niniejszym artykule odpowiadamy m.in. na pytania: który z małżonków może odliczyć wydatki, czy trzeba mieć prawo jazdy, ile można odliczyć?

19 lutego 2024

Wydatki na samochód osobowy u nievatowca a koszty podatkowe

Czy podatnik zwolniony z podatku VAT ma prawo ująć wydatki związane z użytkowaniem pojazdu w kosztach uzyskania przychodów w całości bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów? Sprawdź, jak rozliczyć wydatki na samochód osobowy u nievatowca!

20 października 2023

50% odliczenie VAT od samochodów - czy ma wpływ na koszty?

Używasz samochodu firmowego na cele prywatne? Dowiedz się, kiedy przysługuje 50% odliczenie VAT od samochodów posiadanych w firmie a kiedy można odliczać nawet 100% VAT. Jakie wymogi należy spełnić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 października 2023

Czy opłaty za przejazd autostradą podlegają 75% limitowi kosztów?

Prowadzenie działalności wydaje się niemożliwe bez posiadania samochodu. Często zdarza się, że w związku z użytkowaniem pojazdu ponoszony jest koszt związany z opłatą autostradową. W jakiej wysokości powinny być rozliczone opłaty za przejazd autostradą?

10 maja 2022

Zgłoszenie VAT-26 - data pierwszego wydatku poniesionego na samochód

W jaki sposób można dokonać zmiany rozliczenia wydatków na samochód osobowy użytkowany w firmie?

21 listopada 2016

Nie każdy wydatek związany z samochodem może być kosztem firmowym

Według ogólnej zasady kosztami podatkowymi są wydatki na samochód, które przyczyniają się do uzyskania bądź zachowania źródła przychodów. Jednak nie każdy wydatek związany z samochodem może być kosztem firmowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 października 2016

Rozliczanie wydatków na samochód - musisz to wiedzieć!

Rozliczanie wydatków na samochód firmowy lub prywatny używany do celów służbowych nie należy do najprostszych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat rozliczania i dokumentowania wydatków na samochód osobowy, wykorzystywany w firmie!

27 marca 2016

Odliczenie VAT od pojazdu - kiedy można odliczyć 100%?

Wykorzystując samochód wyłącznie do celów firmowych, podatnikowi przysługuje pełne odliczenie VAT od pojazdu czy wydatków z nim związanych. Aby było to możliwe, konieczne jest spełnienie dodatkowych wymogów. Sprawdź, jakie warunki trzeba wówczas spełnić!

17 czerwca 2015

Samochód prywatny a zmiany w podatku VAT

Jak należy rozliczać VAT od wydatków związanych z wykorzystywaniem prywatnego samochodu w celach firmowych?

13 maja 2014

Wydatki poniesione na samochód niewprowadzony do środków trwałych

Czy wydatki związane z używaniem dla potrzeb prowadzonej działalności prywatnego samochodu osobowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

11 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów