0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: zagraniczna-podroz-sluzbowa

Artykuły:

Podróże służbowe – co powinien wiedzieć pracodawca?

Podróże służbowe pracownicy odbywają z polecenia pracodawcy. Pracownikom przysługuje zwrot kosztów poniesionych w związku z odbytą podróżą służbową. Wysokość zwrotu zależy między innymi od czasu trwania podróży służbowej oraz zapewnionego wyżywienia.

22 maja 2023

Diety w podróży służbowej gdy w hotelu wykupione są posiłki

Podróże służbowe to często nieodłączny element prowadzenia biznesu. Zarówno pracownikom jak i przedsiębiorcom przebywającym w delegacji przysługują diety. Jak wyliczyć wartość diety w podróży służbowej gdy w hotelu zapewnione są posiłki? Sprawdź!

27 kwietnia 2023

Zagraniczna podróż służbowa właściciela firmy

Właściciele przedsiębiorstw często wyjeżdżają w zagraniczne delegacje. Czy taka zagraniczna podróż służbowa może stanowić koszt uzyskania przychodu? Jak taką podróż poprawnie rozliczyć w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 lipca 2022

Zagraniczna podróż służbowa zleceniobiorcy

Strony umowy zlecenia mogą kształtować łączący je stosunek prawny swobodniej niż strony stosunku pracy. Czy w umowie powinna być uregulowana zagraniczna podróż służbowa zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 lutego 2022

Podróż służbowa - małe kompendium wiedzy

Podróż służbowa to zdarzenie, które często wiąże się z powstaniem wielu wątpliwości u przedsiębiorcy. Jak dokumentować wydatki, wyliczyć diety i co na ten temat mówią przepisy? Odpowiedź na to i wiele innych pytań przedstawiamy w artykule. Sprawdź!

27 listopada 2020

Podróż służbowa przedsiębiorcy - jak rozliczyć?

Jak prawidłowo rozliczyć delegacje właściciela firmy oraz jego pracowników? Są to najczęstsze pytania, jakie zadają sobie obecnie przedsiębiorcy. Niniejszy artykuł z pewnością wskaże jak powinna zostać rozliczona taka podróż służbowa przedsiębiorcy.

24 września 2020

Zagraniczna podróż służbowa przedsiębiorcy - jak przeliczyć?

Z którego dnia powinieniem zastosować kurs NBP, aby zagraniczna podróż służbowa była rozliczona prawidłowo?

17 sierpnia 2018

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2018

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wskaźniki!

30 listopada 2017

Zagraniczna podróż służbowa- jak ją prawidłowo rozliczyć?

W jaki sposób powinna zostać rozliczona zagraniczna podróż służbowa w sytuacji korzystania z różnych środków transportu?

10 stycznia 2017

Zagraniczna podróż służbowa przedsiębiorcy a dieta

Mój główny kontrahent opłacił mi transport, nocleg i i częściowe wyżywienie. Czy z tytułu wyjazdu służbowego przysługuje mi dieta?

20 września 2016

Rozliczenie należności za zagraniczne podróże służbowe

Czy zagraniczne podróże służbowe rozlicza się w taki sam sposób jak delegacje krajowe? Jak ustalać wysokość diety za wysłanie pracownika do innego kraju? Przeczytaj nasz artykuł oo dowiedz się jak wygląda kwestia rozliczeń zagranicznej podróży służbowej!

10 lutego 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów