0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: zmiany-w-skladce-zdrowotnej

Artykuły:

Zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku a Polski Ład

Ustawodawca wprowadza kolejne zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku w ramach Polskiego Ładu. Stosując ryczałt lub podatek liniowy możliwe jest odliczenie zapłaconej składki zdrowotnej obniżając tym samym zaliczkę na podatek dochodowy!

27 czerwca 2022

Obniżka PIT z 17% na 12% – kolejne zmiany w podatkach!

Rząd zapowiada kolejne zmiany w systemie podatkowym. Dziurawy Polski Ład, wysoka inflacja i wojna w Ukrainie skłaniają rządzących do kolejnych rewolucji: pośród nich m.in. obniżka PIT z 17 na 12 procent. Sprawdźmy, co jeszcze ma się zmienić!

24 marca 2022

Tarcza antyputinowska - jakie zmiany w przepisach oferuje rząd!

Tarcza antyputinowska to działanie rządu przeciw inflacji i ogólnej sytuacji na rynku w związku z wojną na wschodzie. Przeczytaj w naszym artykule jakie korzyści nieść będzie tarcza antyputinowska oraz jakie segmenty ulegną zmianie!e

24 marca 2022

Nadpłata składek ZUS za 2022 rok została uniemożliwiona przez ZUS!

Reforma Polskiego Ładu wprowadza niemałą rewolucję w składek zdrowotnej, zmiany odczują z pewnością wszyscy przedsiębiorcy. Płatnicy jeszcze do niedawna mieli możliwość nadpłaty składek a obecnie nadpłata składek ZUS została uniemożliwiona przez ZUS!

31 grudnia 2021

Opodatkowanie na zasadach ogólnych - zmiany wprowadzone przez Polski Ład

Polski Ład wchodzi w życie od stycznia 2022 roku, a to oznacza zmiany dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych. W artykule przeanalizujemy, jak Polski Ład wpłynął na opodatkowanie na zasadach ogólnych? Przeczytaj i poznaj je już dziś

15 grudnia 2021

Zmiany w zakresie opłacania i odliczania składki zdrowotnej dla osób prowadzących jednoosobowe działalności i udziałowców w spółkach

Zmiany w związku z nowym ładem dosięgną niemal każdego obszaru gospodarki, nie inaczej jest zjeśli chodzi o zmiany w zakresie opłacania i odliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Jakie zmiany wejdą w życie? Jakie konsekwencje będą niosły?

1 grudnia 2021

Składka zdrowotna nadpłacona zostanie zwrócona przez ZUS

Składka zdrowotna od 2022 roku za sprawą nowego ładu nie będzie już mogła pomniejszać podatku co więcej będzie ona opłacana od dochodu. Co jeśli składka ta zostanie nadpłacona? Jak będzie można ją odzyskać? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

13 października 2021

Podwyższenie składki zdrowotnej – nowe plany rządu!

Aby do 2024 roku zrealizować cel dotyczący zwiększenia wydatków na służbę zdrowia, rządzący szukają nowych rozwiązań. Podwyższenie składki zdrowotnej to jedna z propozycji, jaka pojawiła się w ostatnim czasie. Sprawdź, jak miałaby wyglądać taka zmiana!

12 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów