0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

42 wyniki dla tematu: znak-towarowy

Artykuły:

Zastrzeżenie nazwy i logo - opłaty rejestracyjne

Znak towarowy może przybierać różne formy, ale aby była możliwość korzystania z niego na wyłączność, należy go zastrzec w Urzędzie Patentowym. Ile kosztuje zastrzeżenie nazwy i logo firmy w Urzędzie Patentowym? Prezentujemy pełne zestawienie.

20 października 2023

Naruszenie praw do znaku towarowego - najważniejsze informacje

Ustawa Prawo Własności Przemysłowej przewiduje szczególne zasady w przypadku naruszenia ochrony praw do znaku towarowego. Jakie roszczenia przysługują za naruszenie praw do znaku towarowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

12 września 2023

Znak towarowy - jak uzyskać prawo ochronne?

Znak towarowy jest elementem charakterystycznym służącym identyfikacji danego przedsiębiorstwa. Jak wygląda procedura zgłoszenia znaku do rejestru w Urzędzie Patentowym? Kiedy nie można zastrzec znaku towarowego? Co w przypadku wydania odmowy decyzji?

10 maja 2023

Znak towarowy - jakie koszty wiążą się z utrzymaniem prawa ochronnego?

Znak towarowy stosuje się w celu odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Za znak towarowy może służyć logo i nazwa firmy. Ile wynosi opłata na prawo ochronne? W jakim terminie powinno się uiścić opłatę?

8 maja 2023

Zielone znaki towarowe - gdzie znajdują zastosowanie?

Znak towarowy to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa handlowego. Pozwala on na rozróżnienie na rynku towarów oferowanych przez daną firmę od towarów konkurencji. Jednym z dostępnym rodzajów są zielone znaki towarowe. Sprawdź, kiedy je stosować!

24 kwietnia 2023

Rejestracja domeny internetowej - co należy wiedzieć?

Rejestrując domenę internetową uzyskujemy prawo do korzystania z jednej z domen ogólnoświatowego systemu domen, wpisanej do odpowiedniej bazy danych. Czy wiesz, jak przebiega rejestracja domeny internetowej oraz jak zgłosić znak towarowy? Wyjaśniamy!

13 marca 2023

Dlaczego powinienem zastrzec znak towarowy?

Zastrzeżenie znaku towarowego to proces, który warto przeprowadzić celem ochrony marki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są zalety formalnej rejestracji znaku towarowego

13 października 2022

Udzielenie licencji na znak towarowy a vat – skutki w podatku

Sprawdź, czym jest licencja na znak towarowy. Dowiedz się, jakie należy spełnić warunki aby udzielić licencji osobie trzeciej odpłatnie i nieodpłatnie. Sprawdź, jakie skutki niesie za sobą kwestia udzielenie licencji na znak towarowy a VAT!

30 czerwca 2022

Pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy

Znakiem towarowym może być każde oznaczenie umożliwiające odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Dowiedz się, w jakich przypadkach przysługuje pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy?

17 maja 2022

Co daje ochrona znaku towarowego?

Prowadząc firmę, warto pamiętać o tym, aby formalnie zabezpieczyć swoją markę. W jaki sposób to zrobić? Co daje ochrona znaku towarowego? Te oraz inne informacje o zabezpieczeniu się przed kradzieżą marki znajdziesz w artykule.

3 lutego 2022

Własność przemysłowa – jak przedsiębiorca może ją chronić?

Własność przemysłowa to m.in. patenty na wynalazki, wzory przemysłowe czy znaki towarowe. Ich ochronę uzyskuje się poprzez zgłoszenie lub rejestrację w przeznaczonej do tego instytucji. Sprawdź, co należy zrobić w przypadku poszczególnych własności!

29 grudnia 2021

Znak towarowy - wprowadzające w błąd oznakowanie produktów

Jaki znak towarowy może wprowadzać konsumenta w błąd i jaka przysługuje ochrona w związku z takimi naruszeniami? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 września 2021

Znak towarowy firm - czy można umieszczać na swoim blogu?

Znak towarowy firm inaczej nazywany również jako logo to wizytówka firmy. Znakiem towarowym może być każde oznaczenie umożliwiające odróżnienie towarów jednego przedsiębiorcy od towarów innego przedsiębiorstwa. Kiedy można używać logo firm? Sprawdź!

1 czerwca 2021

Znak towarowy – czy jego przeróbka jest dozwolona?

Znak towarowy pozwala na rozróżnienie podobnych usług bądź towarów jednej firmy od innej firmy. Jest on znakiem rozpoznawczym danego przedsiębiorstwa. Następuje więc pytanie czy firma posiadająca już swój znak towarowy może go zmienić?

4 maja 2021

Czy przedsiębiorstwa powinny kolekcjonować certyfikaty?

Certyfikat jest dokumentem, który potwierdza posiadanie kompetencji w danym zakresie jak i prawo do wykonywania czynności określonych w dokumencie. Natomiast czy w celu potwierdzenia swoich kwalifikacji firmy powinny kolekcjonować certyfikaty?

4 maja 2021

Prawo ochronne na znak towarowy - jak i kiedy można je przedłużyć?

Przedsiębiorco! Chcesz wiedzieć czym jest znak towarowy oraz jakie uprawnienia wynikają z prawa ochronnego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy i w jaki sposób można przedłużyć prawo ochronne na znak towarowy oraz czy jest ono obowiązkowe!

24 lipca 2020

Unijny znak towarowy - czym jest i ile wynoszą opłaty rejestracyjne?

Dzięki rejestracji znaku towarowego jego właściciel ma możliwość ochrony swoich praw. Unijny znak towarowy jest cennym składnikiem majątku przedsiębiorstwa i podstawowym elementem promocji swoich produktów i usług. Dowiedz się, jak przebiega rejestracja!

6 kwietnia 2020

Unieważnienie znaku towarowego, czy jest to możliwe?

Znakiem towarowym jest oznaczenie towarów przedsiębiorcy, jeżeli pozwala on na ich identyfikację. Jak poprawnie zgłosić go w Urzędzie Patentowym? Czy możliwe jest unieważnienie znaku towarowego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w artykule!

27 marca 2020

Jak chronić nazwę firmy w Polsce i za granicą?

Czy warto zgłosić nazwę firmy lub logo w Urzędzie Patentowym? Przeczytaj, co daje takie zgłoszenie, oraz co zgodnie z prawem jest znakiem towarowym, który może zostać objęty ochroną. Sprawdź, jak chronić nazwę firmy w Polsce i za granicą!

25 marca 2020

Symbol TM - czy można go swobodnie używać?

Znaki towarowe są powszechnie znane w obrocie handlowym. Jak zarejestrować znak towarowy? Jakie znaczenie mają poszczególne symbole? Co oznacza symbol TM i kto i kiedy może go stosować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

23 marca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów