0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 sposobów na niskie podatki

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Czy prowadząc firmę zdarza Ci się stawać przed problemem braku płynności finansowej? Czy odczuwasz niedobór środków na rozwój firmy? Sprawdź, jak możesz to zmienić i płacić niskie podatki!

Jak pozyskać środki finansowe?

Zastanów się, co możesz zrobić od razu, co znajduje się w zasięgu Twojego działania. Rozwiązaniem jest tu nie znalezienie dodatkowych pieniędzy, ale - oszczędności! Ważne, aby znaleźć taki sposób na ich pozyskanie, który nie zmniejszy możliwości rozwojowych Twojej firmy - ale jak? Minimalizacja wydatków dotyczy nie tylko kosztów prowadzenia działalności. Wydatkami z punktu widzenia finansów są między innymi obciążenia wobec skarbu państwa. Warto zatem przyjrzeć się, ile i w jaki sposób wydajesz pieniędzy na podatki i ubezpieczenia. Czy jest w tej sferze coś do zrobienia?

5 sposobów na niskie podatki

Poniżej znajdziesz 5 pomysłów, które z pewnością wpłyną znacząco na poprawę finansów Twojej firmy.

  1. Wysokość podatku nie zawsze zależy od dochodu. Czy wiesz że masz prawo płacić zaliczkę w formie uproszczonej? Raz na rok określić jej wysokość?
  2. Nie musisz płacić podatku co miesiąc. Zarówno podatek dochodowy, jak i VAT możesz odprowadzać w okresach miesięcznych oraz kwartalnych.
  3. Są sytuacje gdy państwo będzie zwracało Ci podatek. Mądrze wybrany model płacenia podatków może wpłynąć znacząco na jego wysokość.
  4. Korzystaj z ulg dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Rząd popiera tworzenie nowych przedsiębiorstw, wprowadził w ostatnich latach szereg ulg podatkowych.
  5. Ponosisz koszty które nie wiesz jak udokumentować? Masz prawo ująć wszystkie wydatki które są związane z uzyskiwaniem dochodów firmy.
Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów