0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Bon turystyczny ważny przez dłuższy okres!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Bon turystyczny stanowiący wsparcie dla branż najbardziej dotkniętych skutkami pandemii można wykorzystać w określonym czasie. Środki, które nie będą spożytkowane, przepadają. W związku z przedłużającym się stanem epidemii bon turystyczny będzie ważny dłużej niż pierwotnie zakładano.

Bon turystyczny – dla kogo?

Zasady korzystania z bonu turystycznego są proste. Przyznawany jest na każde dziecko, któremu przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy. Jego wartość to 500 zł na osobę. Bonem można sfinansować m.in. usługi hotelarskie czy turystyczne, jednakże wyłącznie na terenie naszego kraju. Stanowi on bowiem pomoc dla branż najbardziej odczuwających skutki pandemii.

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Możliwość wykorzystania środków przyznanych bonem jest ograniczona czasowo. Pierwotnie termin ważności korzystania z bonu upływał 31 marca 2022 roku. Jednakże w związku z tym, że nadal obowiązuje stan epidemii i ponownie wprowadzono obostrzenia dla części z branż, bon będzie ważny aż do 30 września 2022 roku.

Dzięki wydłużeniu ważności bonu turystycznego o pół roku można spokojnie zaplanować wykorzystanie środków przyznanych przez państwo. Tym bardziej że termin zakończenia tego programu przypada po sezonie wakacyjnym.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów