0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czy podatnicy poniosą konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje Polski Ład czyli reforma która wywołała niemałą dezorientację wśród przedsiębiorców, księgowych i kadrowych. Czy wspomniane podmioty mogą spotkać konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu? Znamy w tym zakresie stanowisko Ministerstwa Finansów!

Czy będą wyciągane konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu?

Niejasność przepisów, w tym brak jednoznacznego stanowiska organów podatkowych sprawia, że przepisy stosowane w ramach Polskiego Ładu mogą być różnie interpretowane przez podatników. Jak wiadomo wszelkie nieprawidłowości w ewidencji księgowej mogą skutkować konsekwencjami na gruncie kodeksu karnego skarbowego.

Jak się jednak okazuje podatnicy nie muszą obawiać się kar, bowiem nie będą wobec nich wyciągane konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu

Konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu - stanowisko resortu finansów

W dniu 13 stycznia 2022 roku oficjalne stanowisko w tym zakresie zajęło Ministerstwo Finansów we współpracy z Krajową Administracją Skarbową okazując zrozumienie przedsiębiorcom, księgowym, kadrowym i innym podmiotom w związku z wyzwaniami przed jakimi oni stanęli wraz z wprowadzeniem w życie Polskiego Ładu.

Ministerstwo Finansów podkreśla w komunikacie, że ich celem jest “wspieranie podatników w prawidłowym wykonywaniu obowiązków, wynikających z przepisów wprowadzających Polski Ład, będzie również nadrzędną zasadą, jaką kierować się będą pracownicy jednostek KAS podczas czynności sprawdzających lub kontroli. Naszym celem jest, aby korzystne dla zdecydowanej większości podatników rozwiązania, jakie zawarto w Polskim Ładzie, zostały w rzeczywistości osiągnięte.” 

Popełnione nieświadome błędy przed przedsiębiorców czy księgowych, które związane są z nowymi regulacjami nie spotkają się z sankcjami.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów