Poradnik Przedsiębiorcy

Dlaczego warto się szkolić? Czyli Twój sukces w Twoich rękach

Wykazując się licznymi cechami wyróżniającymi nas spośród innych kandydatów, stajemy się bardziej atrakcyjni w oczach pracodawców. Dlatego też ważne jest to, aby cały czas rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Szkolenia to podstawa! Zastanawiasz się dlaczego warto się szkolić? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

"Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym"  - Henry Ford, Ford Motor Company.

Szkolenia - lęk przed nowościami

Wielu ludzi uważa swoją obecną pracę za stabilną i bezpieczną. Popadają po pewnym czasie w rutynę i nawet nie starają się rozwijać pod żadnym innym kątem ani podnosić swoich kwalifikacji zawodowych. Nagle, gdy niespodziewanie tracą pracę, zaczynają się zastanawiać - co teraz?. W końcu ta praca to coś, co robili przez całe życie - i też jedyne, co robić potrafią.

Dlatego też ważne jest to, aby nie zamykać się jedynie w obrębie codziennych rutynowych czynności, a uczęszczać na różnego rodzaju warsztaty, szkolenia i kursy. Nie muszą być one związane z charakterem pracy, jaka na co dzień jest wykonywana. Mogą być związane z zainteresowaniami, naszym hobby. Dzięki temu cały czas powiększamy swoją wiedzę, rozwijamy swoje umiejętności i osiągamy coś więcej. To wszystko może zaprocentować w przyszłości.

Szkolenia - doskonalenie umiejętności

Innym powodem, dla którego warto uczestniczyć w szkoleniach, jest zdobywanie wiedzy, której nie znajdzie się nigdzie indziej. Biorąc udział w szkoleniach, można zdobyć wiedzę, której nie znajdzie się, czytając książki czy przeglądając informacje na stronach internetowych. Każda, nawet drobna informacja, która udoskonali coś w twoim życiu, przyczyni się do rozwoju oraz doskonalenia twoich umiejętności.

Dlaczego warto się szkolić, czyli dodatkowe zalety szkoleń

  • zdobywanie nowych umiejętności praktycznych oraz ulepszanie tych, które już się posiada
  • poszerzanie wiedzy teoretycznej
  • wymiana doświadczeń z ludźmi z innych branż
  • możliwość nawiązania współpracy
  • podnoszenie kwalifikacji daje możliwość podejmowania coraz większych wyzwań, co często prowadzi do awansu