0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

PIT-28 - mija termin złożenie deklaracji!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

2 marca 2020 roku mija termin złożenia deklaracji rocznej PIT-28. Dotychczas termin ten przydał na ostatni dzień stycznia roku następującego po roku, którego dotyczy zeznanie. Jednak od bieżącego roku podatnicy rozliczający przychody zryczałtowanym podatkiem dochodowym zobowiązani są do złożenia deklaracji do końca lutego. W bieżącym roku termin ten przyda na dzień wolny od pracy, przez co przedłuża się on aż do 2 marca.

W jaki sposób złożyć deklarację PIT-28?

Podatnicy mogą skorzystać z kilku dostępnych opcji złożenia zeznania rocznego. PIT-28 można złożyć przez:

  • program księgowy obsługujący zeznania roczne, jak np. wfirma.pl,

  • e-Deklaracje,

  • usługę Twój e-PIT udostępnioną przez Ministerstwo Finansów,

  • w formie papierowej osobiście w urzędzie skarbowym.

W przypadku usługi Twój e-PIT po upływie obowiązującego terminu złożenia deklaracji PIT-28, zeznanie te nie jest automatycznie uznawane jako zaakceptowane i złożone do urzędu (w przeciwieństwie do PIT-37) Oznacza to, że w przypadku gdy podatnik chce skorzystać z tej usługi, musi samodzielnie je zaakceptować. Logowanie do usługi MF możliwe jest za pomocą uzupełnienia danych autoryzacyjnych lub profilu zaufanego.

Ryczałtowiec nie ma możliwości skorzystania z wielu ulg podatkowych takich jak rozliczenie z małżonkiem, jako osoba samotnie wychowująca dziecko czy też z ulgi na dziecko. Jeżeli mimo tego, zdarza się, iż z deklaracji rocznej wychodzi podatek do zwrotu. W takim przypadku należy zaznaczyć, że termin zwrotu podatku w przypadku elektronicznego złożenia deklaracji wynosi 45 dni. Natomiast składając zeznanie w formie tradycyjnej (papierowej) termin ten zostaje wydłużony aż do 3 miesięcy.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów