0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Termin złożenia sprawozdania finansowego za 2021 rok został przedłużony

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kilka tygodniu temu Ministerstwo Finansów za pośrednictwem mediów społecznościowych informowało o wydłużeniu terminów sprawozdawczych za 2021 rok. Decyzja w tym zakresie zapadła i zgodnie z zapowiedzią został oficjalnie przedłużony termin złożenia sprawozdania finansowego. Sprawdziliśmy, do kiedy zatem należy dopełnić obowiązku!

Do kiedy został przedłużony termin złożenia sprawozdania finansowego?

Ministerstwo Finansów zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 marca 2022 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji wydłużyło termin na złożenie sprawozdania finansowego za rok 2021.

Wydłużenie terminu jest różne w zależności od podmiotu składającego sprawozdanie finansowego, dla:

  • jednostek sektora prywatnego (z wyłączeniem jednostek nadzorowanych przez KNF - działających na rynku finansowym) oraz organizacji pozarządowych - o których mowa w art. 2 ust.1 i 2 ustawy o rachunkowości - termin został wydłużony o 3 miesiące,

  • jednostek sektora finansów publicznych - termin został wydłużony o 30 dni,

  • podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe (w zakresie przekazania sprawozdania finansowego Szefowi KAS) - o których mowa w art. 45 ust. 5 ustawy o PIT - termin został przedłużony do 1 sierpnia 2022 roku.

Niniejsze rozporządzenie weszło w życie z dniem 10 marca 2022 roku.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów