0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-07-05

Artykuły:

Konta bankowe podatników będą kontrolowane przez urzędy

Od 1 lipca konta bankowe podatników będą podlegać kontroli przez urzędy skarbowe. Urzędnik bez uprzedniej zgodny będzie mógł zweryfikować informacje bankowe podatnika. Sprawdziliśmy jednak, czy kontrola może być wszczęta bez wskazania przyczyny!

5 lipca 2022

Czy możliwa jest reprezentacja klienta podczas kontroli?

Prowadząc biuro rachunkowe należy mieć na uwadze ewentualne kontrole obsługiwanych klientów. Czy w takiej sytuacji księgowa lub kadrowa może reprezentować klienta? W artykule odpowiadamy, czy możliwa jest reprezentacja klienta podczas kontroli!

5 lipca 2022

IP Box oczami fiskusa i narzędziem kontroli podatników

IP Box to ulga podatkowa, którą objęci są przedsiębiorcy uzyskujący dochody z tytułu kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Jakie kryteria należy spełniać, by móc być objętym ulgą IP Box? Jak postrzegana jest ulga IP Box oczami fiskusa? Sprawdź!

5 lipca 2022

Skrócenie okresu wypowiedzenia i zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy

Skrócenie okresu wypowiedzenia oraz zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia są instytucjami prawnymi, dzięki którym strony stosunku pracy mogą szybciej zakończyć współpracę. kiedy jest to możliwe? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

5 lipca 2022

Nowa stawka podatku 12% a wpływ na zaliczkę na podatek

Nowelizacja Polskiego Ładu już od lipca w rozliczeniu za czerwiec lub II kwartał wprowadziła zmiany w opodatkowaniu skalą podatkową! Tym razem wprowadzona została obniżona stawka podatku 12%! Czy możliwa będzie zmiana formy opodatkowania?

5 lipca 2022

Montaż paneli fotowoltaicznych a stawka podatku VAT

Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się sprzedażą paneli fotolotnicznych oraz ich montażem. Kiedy możemy mówić o usłudze modernizacji, a kiedy o termomodernizacji. Jak opodatkować montaż paneli fotowoltaicznych? Odpowiedź w naszym artykule!

5 lipca 2022

Obowiązki pracodawcy zatrudniającego co najmniej 20 pracowników

Obowiązki pracodawcy w wielu przypadkach są uzależnione od liczby zatrudnianych pracowników. Kluczowe jest zatrudnienie na poziomie przynajmniej 20 pracowników. Przeczytaj, z jakimi dodatkowymi obowiązkami wiąże się przekroczenie tego progu!

5 lipca 2022

Sprzedaż węgla – rozliczenie na gruncie PIT, VAT i akcyzy

Węgiel ciągle jest jednym z najpopularniejszych paliw wykorzystywanych w energetyce. W jaki sposób podmioty zajmujące się sprzedażą węgla powinny rozliczać jego sprzedaż? Czy sprzedaż węgla podlega opodatkowaniu VAT i PIT? Co z akcyzą? Odpowiadamy!

5 lipca 2022

Założenie firmy przez obywatela Ukrainy - kiedy jest możliwe?

Wraz z rozpoczęciem konfliktu na Ukrainie wprowadzono Ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy. Zawarto tam informację na jakich zasadach przebiega założenie firmy przez obywatela Ukrainy oraz jakie warunki trzeba spełnić aby taką działalność otworzyć. Sprawdź

5 lipca 2022

Zasiłek macierzyński zwolniony z PIT po wejściu w życie Nowego Ładu 2.0

Nie wszystkie przychody osób korzystających z ulg podatkowych były objęte zwolnieniem z PIT. Od lipca się to jednak zmieniło. Pracodawca powinien wypłacić zasiłek macierzyński zwolniony z PIT, jeśli pracownik korzysta z ulg podatkowych. Przeczytaj!

5 lipca 2022

Wszystko o wartościach niematerialnych i prawnych

Wartości niematerialne i prawne, w skrócie: WNIP to nabyte przez jednostkę prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o określonym okresie ekonomicznej użyteczności dla potrzeb jednostki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów