0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Zasiłki dla mam niepracujących oraz inne świadczenia rodzinne

Opieka na dzieckiem obejmuje sobą między innymi wymiar finansowy. Co w sytuacji gdy rodziców bezrobotnych nie stać na utrzymanie rodziny? Jakie są dostępne zasiłki dla mam niepracujących oraz z jakich świadczeń mogą korzystać rodziny w potrzebie? Sprawdź!

2 czerwca 2023

Podatek VAT

Zmiany w split payment od 2020 roku

Split payment oznacza, że płatność elektroniczna regulowana przez kupującego jest rozliczana na konto sprzedawcy, natomiast kwota podatku zostaje przekazana bezpośrednio na specjalny rachunek VAT. Sprawdź, które branże obejmuje obowiązkowo od 2020 roku!

8 stycznia 2021

Prowadzenie biznesu

Lokata bankowa jako sposób na oszczędzanie w firmie

Własna firma wymaga sporego zaangażowania i determinacji jej właścicieli i zarządzających. Lokata bankowa może być sposobem na oszczędzanie w firmie, przy czym nie ma znaczenia jego wielkość i rodzaj działalności. Czym jest lokata bankowa i jak działa?

23 października 2020

Finansowanie biznesu

Płynność finansowa małego przedsiębiorcy - sposoby na jej utrzymanie

Płynność finansowa firmy to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących jej istnienie na rynku. Każdy przedsiębiorca powinien zadbać o to by ją zachować. Dowiedz się, jak możesz wpłynąć na zachowanie płynności w firmie i na co należy zwrócić uwagę.

7 grudnia 2020

Prawo gospodarcze

Zastaw rejestrowy jako zabezpieczenie wierzytelności

Jednym ze sposobów zabezpieczenia wierzytelności jest ustanowienie zastawu rejestrowego na rzeczach ruchomych. Czym charakteryzuje się zastaw rejestrowy? Z naszego artykułu dowiesz jakie korzyści płyną z tej formy zabezpieczenia! Sprawdź!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Dywidendy w spółkach – kiedy i jak je wypłacać?

Dywidenda to część zysku netto występującego w spółkach kapitałowych. Jak przedstawia się procedura wypłaty dywidendy w spółkach z o.o.? Komu jest wypłacana? Sprawdź w naszym artykule w jaki sposób oblicza się wysokość wypłacanych dywidend!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Umowa kredytowa - na co zwrócić uwagę w momencie podpisania?

Umowa kredytowa jest jednym z najważniejszych dokumentów jaki niektórym przyjdzie podpisać. Z tego względu powinniśmy być pewni tego co jest w niej zawarte. Na jakie jej elementy należy szczególnie zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Na czym polega i kogo dotyczy egzekucja administracyjna?

Organy administracyjne w celu wyegzekwowania należności mogą wszcząć postępowanie egzekucyjne. Z czym wiąże się egzekucja administracyjna i kiedy może do niej dojść? Jaki organ jest uprawniony do prowadzenia postępowania egzekucyjnego w administracji?

6 lipca 2022

Prawo gospodarcze

Wspólność małżeńska a odpowiedzialność za długi w spółce z o.o.

Wspólność małżeńska powoduje, że do dokonania pewnych czynności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej potrzebna jest zgoda współmałżonka. W jakich sytuacjach małżonek odpowiada za zobowiązania spółki z o.o.? Sprawdź w artykule!

17 stycznia 2022

Finansowanie biznesu

Finansowanie Mezzanine - alternatywne finansowanie przedsiębiorstw

Finansowanie Mezzanine jest jednym ze sposobów zewnętrznego finansowania działalności przedsiębiorstwa typu private equity. Czym dokładnie charakteryzuje się ten fundusz? Co wyróżnia go na tle innych metod finansowania oraz jakie jest jego zastosowanie?

9 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów