0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawa konsumenta

Błędna ocena dowodów w postępowaniu cywilnym – jak sformułować zarzut?

Strony w procesie cywilnym powołują określone dowody, a ciężar dowodu spoczywa na osobie, która w toku procesu udowadnia swoje twierdzenia. Co w sytuacji, gdy wystąpi błędna ocena dowodów w postępowaniu cywilnym przez sąd? Czy można to zakwestionować?

8 stycznia 2024

Prawa konsumenta

Zaliczka a zadatek jako zwrot niezależnego świadczenia

Podczas zawierania umowy dotyczącej realizacji usług lub umowy sprzedaży, często pojawia się kwestia zaliczki lub zadatku. Warto zwrócić uwagę, że zaliczka a zadatek to dwie odmienne regulacje. Co z zaliczką w przypadku, gdy nie doszło do zawarcia umowy?

7 grudnia 2023

Prawo gospodarcze

Zarzut potrącenia a oświadczenie o potrąceniu - na czym polegają?

Zarząd potrącenia oraz oświadczenie o potrąceniu umarzają się wzajemnie do wysokości wierzytelności niższej. Zarówno oświadczenie jak i zarzut potrącenia to instytucje, których zastosowanie musi spełniać szereg wymogów. Sprawdź, jakie są różnice?

6 grudnia 2023

Urlopy i inne

Urlop macierzyński zleceniobiorcy – w jakim wymiarze przysługuje?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie mają możliwość skorzystania z podobnych uprawnień związanych z rodzicielstwem co pracownicy. Przez jaki czas trwa urlop macierzyński zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

21 listopada 2023

Prawo pracy

Sfinansowanie studiów przez pracodawcę jako przychód pracownika zwolniony z podatku

Czy w świetle obowiązujących przepisów można uznać sfinansowanie studiów przez pracodawcę jako przychód pracownika? A jeżeli tak, to czy ten rodzaj przychodu będzie zwolniony z opodatkowania? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w naszym artykule!

13 listopada 2023

Ordynacja podatkowa

Odszkodowanie za wadliwe decyzje podatkowe

Jak podatnik może ubiegać się o odszkodowanie za wadliwe decyzje podatkowe, do jakiego sądu powinien zgłosić sprawę, co musi wykazać adresat decyzji, aby postępowanie mogło się odbyć? Jakie kryteria muszą zostać spełnione. aby zasądzić odszkodowanie?

13 listopada 2023

Prawa konsumenta

Koszty zastępstwa w postępowaniu cywilnym i egzekucyjnym - ile wynoszą?

Koszty zastępstwa w postępowaniu cywilnym i egzekucyjnym uzależnione są przede wszystkim od wysokości wartości przedmiotu sporu. W jakiej sytuacji je zastosować i kto może pełnić funkcję zastępcy w takiej sytuacji? Przeczytaj nasz artykuł i się dowiedz!

10 listopada 2023

Prawo spółek

Wyłączenie wspólnika - kiedy może mieć zastosowanie?

W przypadku, gdy współpraca w spółce nie przebiega pomyślnie wyłączenie wspólnika może być jedyną możliwością dla potrzymania istnienia danej spółki. Czy wiesz, kiedy istnieje możliwość zastosowania takiego rozwiązania? Jak wyglądają procedury? Sprawdź!

9 listopada 2023

Prawo gospodarcze

Ryzyka w fundacji rodzinnej - jak je minimalizować?

Fundacja rodzinna to niedawno wprowadzony podmiot prawny do polskiego systemu prawnego skierowany do firm rodzinnych. Założenie takiej fundacji z pewnością ma wiele zalet. Jakie występują ryzyka w fundacji rodzinnej i jak można je zminimalizować? Sprawdź!

23 października 2023

Prawa autorskie

Zastrzeżenie nazwy i logo - opłaty rejestracyjne

Znak towarowy może przybierać różne formy, ale aby była możliwość korzystania z niego na wyłączność, należy go zastrzec w Urzędzie Patentowym. Ile kosztuje zastrzeżenie nazwy i logo firmy w Urzędzie Patentowym? Prezentujemy pełne zestawienie.

20 października 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów