0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Wydanie wyrobu własnego na reprezentację i reklamę – rozliczenie PIT i VAT

Poprzez intensywne działania marketingowe przedsiębiorca może pozyskać nowych klientów. Nie każdy wydatek poniesiony w tym celu może być kosztem firmowym. Dowiedz się, czy wydanie wyrobu własnego na reprezentację i reklamę może być kosztem podatkowym!

19 lipca 2019

Podatek VAT

Karuzela podatkowa - na czym polega i jak się przed nią ustrzec?

Karuzela podatkowa to oszustwo podatkowe z wykorzystaniem znikającego podatnika. Jej negatywne konsekwencje mogą dotknąć uczciwych przedsiębiorców. Jak się przed nią ustrzec? Sprawdź, za pomocą jakich komunikatów można dokonać weryfikacji kontrahenta!

17 lipca 2019

Podatek VAT

Przelew pieniędzy na rachunek VAT innego podmiotu - jakie skutki w VAT?

Może się zdarzyć, że podatnik wykona przelew pieniędzy na rachunek VAT innego podmiotu niż kontrahenta. Czy w takiej sytuacji będzie miała miejsce solidarna odpowiedzialność pomiędzy odbiorcą przelewu a nabywcą towaru lub usługi za nierozliczony VAT?

8 lipca 2019

Księgowość firm

Realizacja inwestycji budowlanej - ważne informacje!

Prowadzenie działalności gospodarczej często wymaga korzystania z odpowiedniego budynku lub lokalu, które wymagają dodatkowego remontu. Czy realizacja inwestycji budowlanej w działalności wymaga uzyskania pozwolenia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

3 lipca 2019

Prawo pracy

Jakie są zasady delegowania pracowników do pracy w państwach członkowskich UE?

Jakie są zasady delegowania pracowników do pracy w państwach członkowskich Unii Europejskiej? Kiedy stosowana jest dyrektywa Parlamentu Europejskiego dotycząca delegowania pracowników w ramach świadczenia usług? Przeczytaj i sprawdź!

17 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Jak należy rozumieć zakaz konkurencji?

Zakaz konkurencji, to zobowiązanie się, na podstawie określonej umowy do niepodejmowania działalności konkurencyjnej. Dla uznania danej działalności za działalność konkurencyjną, konieczne jest istnienie rzeczywistego zagrożenia interesów pracodawcy.

31 maja 2019

Ewidencje księgowe

Rok podatkowy a rok obrotowy - jakie są różnice?

Rok podatkowy a rok obrotowy to dwa pojęcia, często pokrywające się ze sobą. Jednak nie należy stosować ich zamiennie. Prowadząc działalność gospodarczą warto znać różnicę między nimi. Czym różni się rok podatkowy od roku obrotowego? Przeczytaj i sprawdź!

29 maja 2019

Prawo gospodarcze

Czym zajmuje się Biuro Informacji Gospodarczej? 

Biuro Informacji Gospodarczej pośredniczy w udostępnianiu informacji gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem informacji na temat dłużników. Jakie dane są udostępniane? Dowiedz się w jakiej formie funkcjonuje Biuro, oraz kto sprawuje nad nim nadzór!

24 maja 2019

Księgowość firm

Świadczenie usług pomocy drogowej - na czym polega działalność?

Pomoc drogowa to działalność gospodarcza polegająca na transportowaniu pojazdów, które na skutek awarii lub wypadku nie mogą poruszać się samodzielnie. Czy świadczenie usług pomocy drogowej wymaga dodatkowych uprawnień bądź licencji? Odpowiadamy!

21 maja 2019

Prawo gospodarcze

Egzekucja administracyjna – najważniejsze informacje

Egzekucja administracyjna może być prowadzona przez naczelnika urzędu skarbowego bądź inny organ właściwy. Jakie obowiązki podlegają egzekucji administracyjnej? Kiedy jest stosowana i jakie przedmioty zostały wyłączone spod egzekucji?

10 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów