Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Zwolnienia indywidualne z pracy z przyczyn niedotyczących pracownika

Rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę z przyczyn niedotyczących pracowników dzieli się na dwa rodzaje: zwolnienia indywidualne i zwolnienia grupowe. Czym charakteryzują się zwolnienia indywidualne? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 września 2024

Prawo pracy

Urlop rodzicielski ojca dziecka - nieprzenaszalna część

Nowelizacja Kodeksu pracy , która weszła w życie w kwietniu 2023 roku wprowadziła dodatkowy wymiar urlopu rodzicielskiego, który może wykorzystać tylko jeden z rodziców. Ile wynosi urlop rodzicielski ojca, który jest nieprzenoszalny na drugiego rodzica?

13 września 2024

Prawo pracy

Możliwe roszczenia pracownika po zawarciu porozumienia stron

Możliwości roszczenia pracownika po zawarciu porozumienia stron w związku z rozwiązaniem umowy o pracę, są ograniczone, co odpowiada maksymie, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Sprawdź, kiedy rozwiązanie umowy za porozumieniem uznaje się za nieważne!

12 września 2024

Prawo pracy

Data rozpoczęcia pracy na umowie o pracę w Kodeksie pracy

Z treści umowy o pracę powinno jednoznacznie wynikać, kiedy została zawarta i od kiedy jej strony – pracownik i pracodawca – powinny przystąpić do jej wykonywania. Czy data rozpoczęcia pracy na umowie o pracę jest uregulowana w Kodeksie pracy? Sprawdź!

11 września 2024

Urlopy i inne

Poród dziecka martwego a okres zasiłkowy

Zasiłek macierzyński należy do świadczeń przysługujących osobom objętym ubezpieczeniem społecznym w razie choroby i macierzyństwa. Czy poród dziecka martwego oznacza brak zasiłku lub urlopu macierzyńskiego? Wyjaśniamy te kwestie w poniższym artykule!

11 września 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zleceniobiorca z emeryturą policyjną – jak go rozliczyć?

Emeryci, którzy podejmują pracę na podstawy umowy zlecenie podlegają zgłoszeniu do ZUS. Jakimi ubezpieczeniami powinien zostać objęty zleceniobiorca z emeryturą policyjną? Czy zatrudnienie takiej osoby jest korzystne dla zleceniodawcy? Sprawdź!

9 września 2024

Prawo pracy

Dopełnienie podstawy do ekwiwalentu – stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy

Jakie składniki wynagrodzenia wchodzą do podstawy wymiaru ekwiwalentu i jak go wyliczyć? Co znaczy dopełnienie podstawy do ekwiwalentu i kiedy należy je zastosować? Sprawdź odpowiedzi na podstawie interpretacji Państwowej Inspekcji Pracy!

4 września 2024

Prawo pracy

Nadgodziny w zadaniowym czasie pracy

W systemie zadaniowym czasu pracy, w teorii, nie występują nadgodziny. Jednakże, w praktyce, może się zdarzyć, że pracownik będzie musiał pracować więcej godzin. Czy w takiej sytuacji występują nadgodziny w zadaniowym czasie pracy? Przeczytaj!

3 września 2024

Ubezpieczenie ZUS

Renta stała - czym jest i kto ją otrzyma?

Czy renta stała przysługuje wyłącznie na okres orzeczonej niezdolności do pracy osobie, u której istnieje rokowanie odzyskania tej zdolności po upływie 5 lat od dnia badania. Przeczytaj i dowiedz się kto otrzymuje taki rodzaj renty!

27 sierpnia 2024

Ubezpieczenie ZUS

Wakacje składkowe – wnioskowanie, decyzja ZUS

„Wakacje składkowe” będą przyznawane na wniosek płatnika składek kierowany do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w miesiącu poprzedzającym miesiąc kalendarzowy, który ma być objęty zwolnieniem. Sprawdź, jakie formalności musisz spełnić!

21 sierpnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów