0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Jak przebiega kontrola PIP w zakresie urlopu wypoczynkowego?

Pracodawca, który dopuszcza się znacznych naruszeń w zakresie udzielania urlopów pracownikom powinien liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Jak wygląda kontrola PIP w zakresie urlopu wypoczynkowego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

17 października 2023

Prawo pracy

Bezskuteczność wypowiedzenia umowy o pracę

O czym należy pamiętać rozwiązując umowę, żeby nie narazić się na podważenie wypowiedzenia przez pracownika? Co w przypadku, gdy pracownik odwoła się do sądu o ustalenie wadliwości wypowiedzenia i zostanie zasądzona bezskuteczność wypowiedzenia? Sprawdź!

13 października 2023

Prawo pracy

Powrót do oszczędzania w PPK - obowiązki pracodawcy

Uczestnictwo w PPK jest dobrowolne. Osoby zatrudnione mają prawo do równego traktowania, bez względu na to, czy są, czy nie są one uczestnikami PPK. Dlatego powrót do oszczędzania w PPK jest możliwy. Sprawdź jakie ma obowiązki pracodawca!

13 października 2023

Prawo pracy

Ponowne zatrudnienie pracownika a obowiązek wstępnych badań lekarskich i szkolenia BHP

Zwolnienie pracodawcy z obowiązku kierowania pracownika na wstępne badania lekarskie oraz na szkolenie BHP wynika z konkretnych okoliczności. Przeczytaj i dowiedz się, czy ponowne zatrudnienie pracownika również pozwala na takie zwolnienie!

12 października 2023

Prawo pracy

Zawyżone wynagrodzenie za pracę w umowie

Problem nadmiernie wysokiego wynagrodzenia za pracę pojawia się w praktyce najczęściej w związku zwolnień lekarskich. Czy zawyżone wynagrodzenie za pracę może spowodować że ZUS skontroluje zatrudnienie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 października 2023

Prawo pracy

Urlop rodzicielski ojca dziecka - nieprzenaszalna część

Nowelizacja Kodeksu pracy , która weszła w życie w kwietniu 2023 roku wprowadziła dodatkowy wymiar urlopu rodzicielskiego, który może wykorzystać tylko jeden z rodziców. Ile wynosi urlop rodzicielski ojca, który jest nieprzenoszalny na drugiego rodzica?

29 września 2023

Prawo pracy

Czy zrzeczenie się wynagrodzenia za pracę jest możliwe?

Pracownik co do zasady nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia ani przenieść tego prawa na inną osobę. Każdemu pracownikowi należy się wynagrodzenie za wykonaną pracę. Czy zrzeczenie się wynagrodzenia jest zawsze nieważne? Przeczytaj!

21 września 2023

Prawo pracy

Zatrudnienie pracownika a okres wypowiedzenia - czy to możliwe?

Pracownik, który kończy współpracę z jednym pracodawcą najczęściej szuka lub już ma nową ofertę pracy. Czy możliwe jest zatrudnienie w okresie wypowiedzenia? Nowe zatrudnienie a okres wypowiedzenia - dowiedz się więcej na ten temat!

20 września 2023

Prawo pracy

Rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego

Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy. Jak powinno wyglądać rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego? Sprawdź!

19 września 2023

Prawo pracy

Praca zmianowa a zmiana rozkładu czasu pracy

Przepisy Kodeksu pracy szczegółowo określają zasady czasu pracy. Pracodawca w określonym terminie musi powiadomić pracowników o obowiązującym rozkładzie czasu pracy. Jak zmienić rozkład czasu pracy kiedy w firmie obowiązuje praca zmianowa? Sprawdź!

19 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów