Ostatnie artykuły autora:
Sprzedaż mieszkania otrzymanego w drodze umowy dożywocia – skutki w PIT
Sprzedaż mieszkania co do zasady jest to czynność podlegająca opodatkowaniu na gruncie PIT. Czy sprzedaż mieszkania nabytego w drodze umowy dożywocia polega także opodatkowaniu? W artykule przedstawiamy skutki w PIT sprzedaży tego typu nieruchomości.
13 stycznia 2022
Wydatki na poprawę stanu zdrowia pracowników po przebytym COVID-19
Pandemia COVID-19 wymusiła na wielu pracodawcach ponoszenie różnego rodzaju kosztów. Czy wydatki na poprawę stanu zdrowia pracowników po przebytym COVID-19 mogą stanowić koszt uzyskania przychodu? Odpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!
19 października 2021
Podwyższone odsetki za zwłokę - kiedy grożą podatnikowi?
Podwyższone odsetki za zwłokę naliczane od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek, podatku od towarów i usług oraz w podatku akcyzowym. Masz zaległości podatkowe? Z artykułu dowiesz się kiedy grożą Ci podwyższone odsetki podatkowe. Sprawdź!
10 marca 2022
Niepobranie przez notariusza podatku - konsekwencje
Niepobranie przez notariusza podatku niesie za sobą konsekwencje. Notariusz jest płatnikiem podatku od spadków i darowizn z tytułu dokonanej w formie aktu notarialnego darowizny, umowy nieodpłatnego zniesienia lub ustanowienia prawa własności. Sprawdź!
10 marca 2022
Konsekwencje braku odczytu pamięci kasy fiskalnej
Przedsiębiorca dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności i zryczałtowanych rolników na obowiązek rejestrować sprzedaż i dokonywać odczytu pamięci kasy fiskalnej. Poznaj konsekwencje braku odczytu pamięci kasy fiskalnej!
11 kwietnia 2022
Zwrot nakładów na cudzą nieruchomość jako dostawa towarów a GTU _10
Czy wiesz, co oznacza zwrot nakładów na cudzą nieruchomość? Czy na gruncie prawa podatkowego nakłady na cudzą nieruchomość stanowią dostawę towaru czy usług? Sprawdź, czy zwrot nakładów ponoszonych na cudzą nieruchomość wymaga oznaczenia kodem GTU_10!
19 października 2021
Wykaz środków trwałych a Ewidencja środków trwałych - czym się różnią?
Ewidencja środków trwałych czy wykaz środków trwałych? W języku potocznym podatnicy zamiennie używania tych pojęć. W artykule przedstawiamy jakie są różnice pomiędzy ewidencją a wykazem środków trwałych. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!
20 lipca 2021
Wiążąca Informacja Stawkowa - jakie korzyści daje jej uzyskanie?
Wiążąca Informacja Stawkowa jest instytucją właściwą dla podatku VAT, która daje podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą określone korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest WIS oraz jakie korzyści podatkowe może uzyskać podatnik?
15 lipca 2021
Składanie deklaracji podatkowych w toku kontroli podatkowej
Przedsiębiorca, który dopuszcza się zaniecham względem urzędu skarbowego może zostać skontrolowany przez organ podatkowy czy wypełnia on prawidłowo obowiązki. Sprawdziliśmy, czy składanie deklaracji podatkowych w toku kontroli podatkowej jest możliwe!
15 lipca 2021
Handel samochodami i częściami samochodowymi – skutki w podatku VAT
Handel samochodami jest dostawą towarów opodatkowanych podatkiem akcyzowym. Czy w przypadku handlu samochodami oraz częściami samochodowymi podatnik może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego, określonego w ustawie o VAT? Dowiedz się więcej na ten temat!
16 lutego 2022
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?
Wzory dokumentów