Ostatnie artykuły autora:
Procedura VAT OSS jako nowa forma handlu elektronicznego
Od 1 lipca 2021 roku obowiązują nowe regulacje w zakresie wprowadzonego pakietu VAT e-commerce, który obejmuje m.in procedurę VAT OSS. W artykule przedstawiamy, czym jest procedura VAT OSS oraz dlaczego nazywana jest nową formą handlu elektronicznego!
16 lutego 2022
Sprzedaż zdjęć i filmów przez internet – jak rozliczyć na gruncie VAT?
Sprzedaż internetowa dotyczy również produktów cyfrowych, tj. zdjęcia czy filmy. Sprzedaż nimi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, co do zasady podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Jak zatem rozliczyć sprzedaż zdjęć i filmów przez internet?
4 sierpnia 2021
Dojazdy taksówką do kontrahenta – czy można ująć w kosztach podatkowych?
Przedsiębiorca może ująć wydatki w kosztach podatkowych, jeśli są wykorzystywane w celach firmowych. Czy paragony lub faktury na dojazdy taksówką do kontrahenta można ująć w kosztach? Przeczytaj o tym!
4 sierpnia 2021
Darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką - skutki
Darowizny udziału w nieruchomości mogą powodować powstanie zobowiązania z tytułu podatku od spadków i darowizn. Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą złożenia przez darczyńcę oświadczenia w formie aktu notarialnego. Dowiedz się więcej na ten temat!
25 lipca 2022
Podatkowe skutki przemieszczenia towaru do magazynu w kraju trzecim
Prowadząc działalność w zakresie handlu międzynarodowego przedsiębiorcy mogą magazynować posiadane towary poza Polską. Przeczytaj artykuł i poznaj postępowanie oraz podatkowe skutki przemieszczenia towaru do magazynu, który znajduje się w kraju trzecim!
28 lipca 2021
Jak rozliczyć sprzedaż po zamknięciu firmy u ryczałtowca?
Zdarza się, przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż po zamknięciu firmy składników majątkowych, które były wykorzystywane w prowadzonej działalności gospodarczej. Przeczytaj i sprawdź jak rozliczyć sprzedaż po zamknięciu firmy u ryczałtowca!
24 czerwca 2022
Wpływ zmniejszenia odliczonego podatku VAT na podatek dochodowy
Przedsiębiorca ma możliwość ująć w ewidencji środków trwałych pojazdy, od których przysługuje odliczenie PIT i VAT. Mimo, że są to dwa odrębne podatki mogą one mieć na siebie wpływ. W artykule omawiamy wpływ zmniejszenia odliczonego podatku VAT na PIT!
28 lipca 2021
Leasing samochodu a częściowe odliczenie podatku
Leasing samochodu jest często wykorzystywany przez przedsiębiorców. Korzystanie z leasingu generuje wydatki związane z prowadzeniem działalności, które pozwalają na odliczenie podatku naliczonego. Jak wygląda częściowe odliczenie wydatków leasingowych?
25 czerwca 2022
Jednorazowa pożyczka od spółki dla wspólnika – skutki w VAT i PCC
Jednorazowa pożyczka pomiędzy spółką a jej udziałowcami jest dopuszczalna. Jednorazowe udzielnie pożyczki mieści się w zakresie odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu ustawy o VAT. Jak wygląda rozliczenie na gruncie podatku VAT i PCC? Sprawdź!
11 lipca 2022
Test na COVID w kosztach działalności – pracownik i przedsiębiorca
Wielu pracodawców wysyła swoich pracowników na test na COVID. Jakie warunki muszą być spełnione, aby zakup testu na COVID mógł stanowić dla pracodawcy koszt podatkowy? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! Przeczytaj i dowiedz się więcej!
28 kwietnia 2022
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?
Wzory dokumentów