0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Umowa faktoringu - koszty i ewidencja dotyczące sprzedaży wierzytelności

Umowa faktoringu pozwala na zmianę wierzyciela. Podatnicy zastanawiają się jaką kwotę kosztów uzyskania przychodów powinni uwzględnić przy umowie faktoringu. W interpretacji uznano że, może zaliczyć całą kwotę wraz z podatkiem VAT.

27 września 2021

Księgowość firm

Wyłączenia z kosztów podatkowych sankcji oraz kar umownych

Podatnicy prowadząc działalność gospodarczą narażeni są na liczne sankcje. Wyłączenia z kosztów podatkowych sankcji powodują że, przedsiębiorcy nie mają pewności jak je rozliczyć podatkowo oraz które sankcje stanowią koszt uzyskania przychodu.

27 września 2021

Podatek VAT

Dostawa na rzecz oszusta internetowego a podatek VAT

W dobie pandemii kupujemy i sprzedajemy coraz więcej przez Internet. Pomimo ostrożności przedsiębiorcy padają ofiarami oszustw internetowych, które mają swoje konsekwencje. W artykule przedstawiamy jak dostawa na rzecz oszusta wpływa na rozliczenie VAT.

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Zapłata z cudzego konta za wydatki, podatki i ZUS

Jak wiadomo zapłata danin publicznoprawnych to obowiązek wszystkich podatników, oraz zapłata zobowiązań wynikających z zakupów. Bywają sytuację że, podatnik nie ma możliwości zapłaty. Czy w takiej sytuacji zapłata z cudzego konta za wydatki jest możliwa?

29 grudnia 2021

Księgowość firm

Rozliczenie podatku w uproszczonym imporcie towarów - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy często dokonują zakupu towarów spoza UE. Nie jest to zwykła transakcja zakupu, bowiem podlega określonym procedurą. Podatniku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak wygląda rozliczenie podatku w uproszczonym imporcie towarów!

21 września 2021

Prawo spółek

Dziedziczenie w spółce jawnej a zwolnienie z podatku

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce prawem, dziedziczenie może odbywać się w oparciu o zasady ustawowe, określone w Kodeksie cywilnym lub sporządzony przez spadkodawcę przed śmiercią testament. Czy dziedziczenie w spółce jawnej jest zwolnione z podatku?

16 października 2021

Ordynacja podatkowa

Wzruszenie decyzji ostatecznych a przedawnienie

Postępowanie podatkowe charakteryzuje się trwałością decyzji ostatecznych. Tylko w wyjątkowych sytuacjach decyzje ostateczne mogą być wzruszone. Kiedy możliwe jest wzruszenie decyzji ostatecznych i stwierdzenie ich nieważności? Sprawdź!

16 lutego 2022

Podatek VAT

Brak faktury WNT a rozliczenie podatku naliczonego

Brak faktury WNT nie utrudnia rozliczenia, jednak nieotrzymanie faktury może mieć istotne znaczenie dla prawa do rozliczenia podatku naliczonego. Należy więc zwracać szczególną uwagę jakie dokumenty otrzymujemy od kontrahenta z zagranicy. Sprawdź!

16 lutego 2022

Podatek VAT

Rachunek powierniczy a obowiązek podatkowy w VAT

W celu zabezpieczenia nabywców mieszkań wprowadzono rachunek powierniczy. Ma na celu chronić wpłacane kwoty przed nieuczciwością deweloperów. Wpłaty dokonywane są w czasie trwania budowy, tym samym jeszcze przed oddaniem mieszkania. Dowiedz się więcej!

27 września 2021

Podatek VAT

Zabezpieczenie na podatek VAT a podstawa opodatkowania WNT

Dokonując zakupów za granicą coraz częściej spotyka się tzw. zabezpieczenie na podatek VAT. Jest to zabezpieczenie sprzedawców gdyby nie doszło do transakcji WNT. Dowiedz się więcej na temat zabezpieczenia na podatek VAT w przypadku transakcji WNT!

16 września 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów