Ostatnie artykuły autora:
Brak potwierdzenia elektronicznej korekty faktury – rozliczenie na gruncie VAT
Przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży towarów niejednokrotnie spotykają się z koniecznością wystawiania faktur korygujących. Czy konieczne jest potwierdzenie otrzymania korekty faktury? Sprawdź, brak potwierdzenia elektronicznej korekty faktury!
25 czerwca 2022
Posiłki dla pracownika - opodatkowanie
Pracodawcy poprzez przepisy prawa lub z własnej inicjatywy dokonują zakupu obiadów dla pracowników. Czy takie posiłki dla pracownika stanowią nieodpłatne świadczenie? Przeczytaj artykuł i sprawdź jak wygląda opodatkowanie posiłków dla pracownika!
25 czerwca 2022
Prowadzenie bloga i nabywane na jego potrzeby towary a rozliczenie VAT
Prowadzenie bloga to stosunkowo nowy sposób na zarabianie pieniędzy poprzez dzielenie się z innymi swoimi zainteresowaniami i pasjami. Czy bloger ma prawo odliczyć podatek naliczony od towarów związanych z blogiem? Przeczytaj nasz artykuł!
1 listopada 2020
Wypłata dywidendy w postaci nieruchomości a podatek VAT
Wypłata dywidendy w postaci nieruchomości to coraz częstsza forma wypłaty dywidendy wspólnikom lub akcjonariuszom. Jakie niesie to skutki na gruncie podatku VAT? Co stanowi podstawę opodatkowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!
27 września 2021
Przeniesienie nieruchomości pomiędzy małżonkami a VAT
W małżeństwach, w których mąż i żona prowadzą działalność gospodarczą często dochodzi do przekazania różnego rodzaju majątku pomiędzy firmami małżonków. Jak należy rozliczyć przeniesienie nieruchomości pomiędzy małżonkami na gruncie VAT? Sprawdź!
25 czerwca 2022
Wniesienie kasy fiskalnej w formie aportu - rozliczenie
Przekształcenie jednostki ze względu na wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest już powszechnym zjawiskiem. Ze względu na to, że ZCP obejmuje również składniki materialne, możliwe jest również wniesienie kasy fiskalnej w formie aportu.
25 czerwca 2022
Pierwsze zasiedlenie a zwolnienie z VAT – kiedy ma miejsce?
Często do prowadzenia działalności niezbędna jest nieruchomość, w której np. prowadzone jest biuro. Przy zakupie takiej nieruchomości może występować pierwsze zasiedlenie. Czy pierwsze zasiedlenie a zwolnienie z VAT są zależne od siebie? Sprawdź!
25 czerwca 2022
Korygowanie podatku naliczonego in plus - import usług
Korekty transakcji są nieuniknione w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Szczególnie trudne do rozliczenia są korekty z transakcji zagranicznych. Jak wygląda korygowanie podatku naliczonego in plus w imporcie usług. Sprawdź!
25 czerwca 2022
Obiad i nocleg – przychód podatkowy pracownika mobilnego
Finansowanie noclegów oraz wyżywienia pracownikom mobilnym jest powszechną praktyką w obecnych czasach. Kiedy zakup obiadu i sfinansowanie noclegu stanowi przychód podatkowy pracownika? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat przychodów pracowniczych!
25 czerwca 2022
Użyczenie lokalu a konsekwencje podatkowe
Wynajem nieruchomości zazwyczaj generuje przychody, jednak są przypadki kiedy właściciel lokalu decyduje się go użyczyć zamiast wynająć. Czy użyczenie lokalu od osoby trzeciej generuje skutki podatkowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
23 czerwca 2022
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Wynagrodzenie chorobowe 2025 - jak obliczyć?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów