0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Transakcje zagraniczne

Transakcje zagraniczne

Import towarów w procedurze uproszczonej po zmianach

Zakup towarów z krajów poza terytorium Unii Europejskiej to import towarów. Jego rozliczenie może nastąpić w procedurze uproszczonej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie warunki musi spełniać prawidłowo rozliczany import towarów w procedurze uproszczonej!

21 czerwca 2023

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów - stawka VAT a brak dokumentów celnych

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej istotną sprawą jest ustalenie odpowiedniej stawki podatku VAT. To jednak może nie być takie proste przy eksporcie towarów, w szczególności gdy brak dokumentów celnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

19 czerwca 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług spoza UE - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Jakie transakcję należy rozliczyć jako import usług spoza UE? Jaka jest charakterystyka importu usług spoza UE? W jakiej chwili powstaje obowiązek podatkowy VAT w imporcie usług spoza UE? Jak należy rozliczać import usług spoza UE? Odpowiadamy!

9 czerwca 2023

Transakcje zagraniczne

Korekta WDT – rozliczenie w podatku VAT i PIT

Coraz więcej przedsiębiorców odnajduje swoje rynki zbytu na terytorium Unii Europejskiej. Oznacza to, że wysyłają oni swoje towary poza granice kraju dokonując WDT. Dokumentacja tego procesu często sprawia problemy stąd konieczna jest korekta WDT.

28 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Prowadzenie działalności przez nierezydenta w Polsce - PIT i VAT

Zastanawiasz się, czy prowadzenie działalności przez nierezydenta w Polsce jest możliwe? Czy przedsiębiorca ma obowiązek rozliczać się na gruncie PIT i VAT? Jak wygląda rozliczenie podatkowego tej działalności? Odpowiadamy w artykule!

25 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług zwolnionych z VAT w deklaracji VAT i JPK_V7

Nabyłeś usługę od kontrahenta z zagranicy, która w kraju podlega pod zwolnienie przedmiotowe z VAT? Dowiedz się, czy import usług zwolnionych z VAT należy wykazać w JPK V7, a jeśli tak, to jak prawidłowo to zrobić! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

25 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Brak potwierdzenia wywozu towaru w ramach WDT w świetle ustawy o VAT

Brak potwierdzenia wywozu towaru przy WDT nie jest jednoznaczny z obowiązkiem opodatkowania transakcji krajową stawką VAT w momencie wystawienia faktury. Dowiedz się, w jakim terminie trzeba skompletować dokumenty aby zastosować preferencyjną stawkę 0%!

18 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Dokumentowanie WDT a zastosowanie stawki VAT 0%

Jakie warunki muszą być spełnione aby w zakresie dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów możliwe było zastosowanie stawki wynoszącej 0% VAT? Zadbaj o prawidłowe dokumentowanie WDT. Kliknij i dowiedz się więcej!

12 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług a podatnik zwolniony z VAT

W celu zwiększania konkurencyjności na rynku wielu przedsiębiorców decyduje się import usług z zagranicy. W przypadku czynnych podatników VAT nie ma problemu z rozliczeniem transakcji. Co w przypadku gdy importu dokonuje podatnik zwolniony z VAT? Sprawdź!

18 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Faktura korygująca WNT w świetle przepisów ustawy VAT

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnicy coraz częściej dokonują zakupu towarów z Unii Europejskiej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w którym miesiącu powinna być ujęta w KPiR faktura korygująca WNT oraz po jakim kursie należy ją rozliczyć? Sprawdź!

13 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Nievatowiec a zakup towarów w UE

Przedsiębiorca zwolniony z VAT ma obowiązek rejestracji do celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, jeżeli wartość transakcji WNT przekroczy w danym roku podatkowym 50 tys. zł. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć zakup towarów w UE przez nievatowca.

12 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Import towarów - jak prawidłowo rozliczyć?

Import towarów na terytorium Polski to dziedzina gospodarki, która stanowi obszar działalności wielu polskich firm. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jaki sposób i w jakim terminie należy prawidłowo rozliczyć podatek VAT od importu towarów!

3 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - rozliczenie i dokumentowanie

Po otwarciu granic świadczenie usług na rzecz kontrahentów z zagranicy stało się dużo łatwiejsze. Wymaga to jednak poznania kilku zasad dotyczących prawidłowego dokumentowania. Czy wiesz, jak rozliczyć wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług? Sprawdź!

20 marca 2023

Transakcje zagraniczne

Import i eksport usług - rozliczenie podatkowe oraz dokumentowanie

Czym jest eksport usług i na jakich zasadach jest rozliczany? W jakich deklaracjach powinien został odpowiednio udokumentowany? A na jakich zasadach rozliczany jest eksport usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Podpowiadamy!

17 marca 2023

Transakcje zagraniczne

Sprzedaż do UE - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż do UE dla wielu przedsiębiorców może być szansą na zwiększenie dochodów firmy. Czy wiesz, kiedy i w jaki sposób należy zarejestrować się do VAT UE? Czy wiesz, jaką stawkę podatku należy wybrać i jak udokumentować transakcje zagraniczne? Sprawdź!

28 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów