0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: deklaracja-vat

Artykuły:

Import usług w UE - definicja i przykłady

Dokonując zakupu usług za granicą przedsiębiorcy mogą mieć wątpliwości jak powinien on zostać rozliczony i na kim spoczywa obowiązek podatkowy na gruncie podatku VAT. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak prawidłowo rozliczyć import usług w UE!

6 czerwca 2022

Likwidacja deklaracji VAT – nowy JPK narzędziem kontroli podatników

Czy wiesz, kiedy nastąpiła likwidacja deklaracji VAT i czy dotyczy to wszystkich formularzy? Sprawdź, jakie obowiązki sprawozdawcze zostały nałożone na przedsiębiorców na gruncie podatku VAT oraz jakie zmiany zostały wprowadzone wraz z nowa struktura JPK!

29 kwietnia 2021

JPK_VDEK - jakie informacje będą przekazywane w tym pliku?

Aktualnie podejmowane przez Ministerstwo Finansów działania mają na celu uszczelnienie tzw. "luki podatkowej" VAT. Dotąd możliwe było złożenie deklaracji zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Jakie będzie teraz? Co to jest JPK_VDEK?

9 sierpnia 2019

Zerowa deklaracja VAT a obowiązek jej złożenia

Podatnikom trudno jest zrozumieć, że zerowa deklaracja VAT za okres w którym podatek nie wyszedł do zapłaty również musi być złożona w urzędzie. Czy wiesz, jakie są konsekwencje niezłożenia deklaracji? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

10 maja 2018

Korekta deklaracji VAT-7 a następny okres rozliczeniowy

Czy konieczna jest korekta deklaracji VAT-7, gdy zmianie uległa jedynie kwota do przeniesienia na kolejny okres?

14 sierpnia 2017

Deklaracja VAT - jakich obowiązków należy przestrzegać?

Przedsiębiorcy będący czynnymi podatnikami VAT mają obowiązek składania odpowiednich deklaracji VAT. Czy wiesz do kiedy deklaracja VAT powinna być złożona? Jakie są konsekwencje niezłożenia deklaracji VAT w terminie? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

14 lipca 2017

Opóźnienie w wysyłce deklaracji VAT

Czy jeden dzień opóźnienia w wysyłce deklaracji do urzędu powoduje negatywne konsekwencje?

28 października 2014

Obowiązki przedsiębiorcy zamykającego okres rozliczeniowy

Jeśli wystawia Pan dokumenty przychodowe - faktury, rachunki, korekty - w programie komputerowym, to konieczne będzie ich wydrukowanie.

22 października 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. I

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podatnikami VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą,

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów