0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

25 wyników dla tematu: dobrowolne-ubezpieczenie-chorobowe

Artykuły:

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy - wszystko co warto wiedzieć

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy jest dobrowolne. Zgłoszenie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego pozwala na uzyskanie przez przedsiębiorcę m.in. zasiłku chorobowego. Sprawdź, jak dokonać zgłoszenia do ubezpieczenia chorobowego!

6 października 2023

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe – jakie są różnice?

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe to częste zagadnienie poruszane przez przedsiębiorców i nie tylko. Istnieją dwie z pozoru podobne składki ZUS – w naszym artykule wyjaśniamy, jakie są różnice między nimi. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

6 września 2023

Prawo do zasiłku chorobowego w trakcie zatrudnienia i po ustaniu zatrudnienia

Omawiamy jak nabyć prawo do zasiłku chorobowego, kto podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu oraz jaka jest długość okresu zasiłku chorobowego w trakcie trwania zatrudnienia i po jego ustaniu.

27 czerwca 2023

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy

Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu ma prawo do świadczeń pieniężnych w razie choroby. Przedsiębiorca sam musi zdecydować czy chce pod nie podlegać. Czy warto opłacać składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe? Przeczytaj i dowiedz się!

15 maja 2023

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy - co warto wiedzieć!

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązany jest do odprowadzania składek ZUS - społecznych i zdrowotnych. Związku z czym czy musi opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe? W tej kwestii ma pewną dowolność. Dowiedź się więcej!

26 kwietnia 2023

Maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego 2023

Składka chorobowa jest dobrowolnym ubezpieczeniem, do którego może zgłosić się przedsiębiorca. Wysokość składki może być podwyższona. Sprawdź, ile wynosi maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego w 2023 roku!

6 marca 2023

Okres wyczekiwania na prawo do zasiłku chorobowego

Prawo do zasiłku chorobowego mają wszyscy, którzy podlegają ubezpieczeniu chorobowemu. To czy tytuł do ubezpieczenia chorobowego jest dla nich obowiązkowy, czy dobrowolny, ma wpływ na tak zwany okres wyczekiwania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 lutego 2023

Zasiłek chorobowy a obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego otrzymają osoby objęte obowiązkowym ubezpieczeniem chorobowym. Co z osobami ubezpieczonymi dobrowolnie? Jakie zmiany w zasiłkach chorobowych obowiązują od 2022 roku? Przeczytaj!

9 maja 2022

Maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego 2022

Składka chorobowa jest dobrowolnym ubezpieczeniem, do którego może zgłosić się przedsiębiorca. Wysokość składki może być podwyższona. Sprawdź, ile wynosi maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Ubezpieczenia społeczne – jakie zmiany obowiązują od 18 września 2021 roku

3 września 2021 roku została opublikowana w Dzienniku Ustaw ustawa o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Jaki zmienią się ubezpieczenia społeczne? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

17 września 2021

Dobrowolne chorobowe nie zostanie odebrane przedsiębiorcom spóźniającym się z opłatami!

Jakie są konsekwencje opóźnionej zapłaty składek ZUS? Jakie zmiany może przynieść projekt ustawy o zmianie systemu ubezpieczeń społecznych? Przeczytaj i sprawdź, czy dobrowolne chorobowe nie zostanie odebrane przedsiębiorcom spóźniającym się z opłatami!

15 lutego 2021

Maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego 2021

Składka chorobowa jest dobrowolnym ubezpieczeniem, do którego może zgłosić się przedsiębiorca. Wysokość składki może być podwyższona. Sprawdź, ile wynosi maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego 2020

Składka chorobowa jest dobrowolnym ubezpieczeniem, do którego może zgłosić się przedsiębiorca. Wysokość składki może być podwyższona. Sprawdź, ile wynosi maksymalna podstawa dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego w 2020 roku!

19 listopada 2020

Wypadek przy pracy a brak dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego

Czy wypadek przy pracy osoby niepodlegającej ubezpieczeniu chorobowemu daje prawo do ubiegania się o zasiłek z ZUS? Sprawdź to!

28 lipca 2020

Dorozumiane złożenie wniosku o dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Przedsiębiorca ma możliwość przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Czym jest dorozumiany wniosek o dobrowolne ubezpieczenie chorobowe? Co w przypadku, gdy składka na ubezpieczenie chorobowe zostanie opłacona po terminie? Sprawdź!

13 listopada 2019

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe - wydłużenie terminu opłacania składki

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe zapewnia przedsiębiorcom możliwość korzystania z zasiłków za czas niezdolności do pracy. Jednak jakie są możliwe konsekwencje nieterminowego opłacania składek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 sierpnia 2019

Ubezpieczenie chorobowe zleceniobiorcy - co warto wiedzieć

Osoby podejmujące pracę na podstawie umowy zlecenie powinny opłacać składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w określonych przypadkach. Jednakże ubezpieczenie chorobowe zleceniobiorcy jest dobrowolne. Sprawdź, dlaczego warto się do niego zgłosić!

21 czerwca 2018

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe a przystąpienie w trakcie miesiąca

Jak, w przypadku zgłoszenia w trakcie miesiąca, obliczyć podstawę wymiaru składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe?

21 maja 2018

Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy zatrudnionego na etacie

Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy przysługuje kobiecie, która prowadząc działalność gospodarczą, podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Dowiedz się więcej o tym świadczeniu i warunkach, jakie należy spełnić aby otrzymać to świadczenie!

26 kwietnia 2018

Ubezpieczenie chorobowe - kto podlega i jak ustalić wysokość zasiłku?

Zasady ustalania i wypłaty zasiłków reguluje ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Dowiedz się, kto podlega pod ubezpieczenie chorobowe, kiedy pracownik nabywa prawo do świadczeń chorobowych i jak ustalana jest wysokość zasiłku! Odpowiedź w artykule!

24 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów