Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: dochodzenie-roszczen

Artykuły:

Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym

W niektórych sytuacjach dochodzić roszczeń może nie jedna osoba, ale grupa podmiotów. Jak odbywa się dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym? Kto i w jakich sytuacjach może wszcząć sprawę w postępowaniu grupowym? Odpowiadamy na pytania w artykule!

1 lipca 2022

Nieuczciwa konkurencja a dochodzenie roszczeń przez przedsiębiorcę

Nieuczciwa konkurencja to działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Jak przedsiębiorca może dochodzić roszczeń, gdy jest ofiarą takiego czynu? Sprawdź w artykule!

26 sierpnia 2021

Dochodzenie roszczeń pracowniczych do kwoty 20 tysięcy - nowelizacja przepisów

Czy dochodzenie roszczeń pracowniczych wymaga składania pozwu na urzędowym formularzu? Jakie zmiany w tym zakresie wprowadziła nowelizacja przepisów? Sprawdź, jakie dane powinno zawierać każde pismo procesowe w celu dochodzenia roszczeń pracowniczych!

16 stycznia 2020

Grupowe dochodzenie roszczeń - na czym polega?

Grupowe dochodzenie roszczeń nie jest w Polsce zbyt popularną formą postępowania cywilnego. Postępowanie grupowe umożliwia dochodzenie roszczeń tego samego rodzaju przez grupę co najmniej 10 osób. Czym charakteryzuje się grupowe dochodzenie roszczeń?

31 maja 2019

Dochodzenie roszczeń przed sądem na podstawie faktury VAT

Bardzo często zdarza się, że faktura VAT jest jedynym dokumentem na podstawie którego można stwierdzić zaistnienie transakcji. Czy możliwe jest dochodzenie roszczeń przed sądem na jej podstawie? Co zrobić jeśli dłużnik nie podpisał faktury?

21 maja 2019

Dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela – co należy wiedzieć?

Bardzo częstą decyzją ubezpieczyciela w odpowiedzi na żądanie wypłaty odszkodowania jest decyzja odmowna, bądź wypłata odszkodowania dużo niższego niż oczekiwano. Jak wygląda dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela? Gdzie należy złożyć pozew?

9 maja 2019

Jak powinno wyglądać dochodzenie roszczeń przeciwko członkom zarządu?

Dochodzenie roszczeń przeciwko członkom zarządu spółki nie jest prostym zadaniem. Żaden z wierzycieli nie może domagać się spłaty długu od osób sprawujących funkcję członka zarządu. Jak zatem wygląda dochodzenie roszczeń przeciwko zarządowi w spółce?

23 kwietnia 2019

Dochodzenie roszczeń z tytułu know-how

Termin know-how zyskał w ostatnich latach ogromną popularność. Czym jest know-how? Czy przedsiębiorstwo może się w jakiś sposób zabezpieczyć przed kradzieżą poufnych informacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule!

22 kwietnia 2019

Dochodzenie roszczeń z nieopłaconej faktury

Co zrobić kiedy prowadząc działalność gospodarczą natrafimy na nieuczciwego kontrahenta? W jaki sposób odzyskać należności? Dochodzenie roszczeń z nieopłaconej faktury jest możliwe! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 kwietnia 2019

Wyroki karne a dochodzenie roszczeń cywilnych

Kiedy możliwe jest dochodzenie roszczeń cywilnych w postępowaniu karnym? Jakie rozstrzygnięcie będzie korzystne dla obu stron? Ile wyniosą koszty postępowania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto musi uiścić opłaty sądowe!

6 stycznia 2018

Umowa przedwstępna a negocjacje

Umowa przedwstępna nie jest prawnie zastrzeżona dlatego przed jej podpisaniem należy podjąć negocjacje dotyczące warunków płacy i pracy aby wynegocjować dla siebie najkorzystniejszą umowę. Sprawdź jak to zrobić skutecznie!

24 sierpnia 2017

Dochodzenie roszczeń w procesie karnym a powództwo adhezyjne?

Jakie środki prawne ułatwiają dochodzenie roszczeń cywilnych w postępowaniu karnym? Czym jest powództwo adhezyjne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie zmiany zostały wprowadzone do procesu karnego!

3 października 2016

Dane dłużnika mogą zostać upublicznione na giełdzie długów!

Sprawdź, czy można upublicznić dane dłużnika na giełdzie długów.

15 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów