0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: elementy-faktury-vat

Artykuły:

Faktura i jej elementy - wzór z omówieniem

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych dokumentujących dokonane transakcje. Dowiedz się , jak prawidłowo powinna zostać sporządzona faktura VAT i jak właściwie ją przechowywać! Pobierz darmowy wzór faktury w formacie PDF oraz DOC.

8 marca 2023

Elementy faktury VAT - informacje podstawowe

Dokument księgowy, jakim jest faktura, musi spełniać odpowiednie standardy. Kto może wystawiać faktury? Czym jest faktura imienna i uproszczona oraz jakie są podstawowe elementy faktury VAT? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

30 czerwca 2022

Czy brak podpisu na fakturze jest błędem?

Posiadasz faktury podpisane oraz niepodpisane? Dowiedz się, czy podpis na fakturze jest obowiązkowy i kiedy warto zadbać aby podpis znalazł się na fakturze? Sprawdź, czy brak podpisu na fakturze determinuje możliwość uznania jej za dokument księgowy!

31 marca 2022

E-faktury – zakres informacji, które powinna posiadać faktura ustrukturyzowana

Od przyszłego roku, przedsiębiorców czekają spore zmiany w zakresie podatków, jak i fakturowania oraz dokumentowania sprzedaży. Krajowy System e-Faktur wprowadza fakturę ustrukturyzowaną. Sprawdź już teraz, jaki zakres informacji posiadają e-faktury!

29 grudnia 2021

Elementy faktur - jakie dane umieścić na fakturze?

Faktury mają określoną definicję i powinny zawierać wszystkie elementy, które wymieniają przepisy. Jakie elementy faktur są wymagane? Których elementów nie trzeba umieszczać na dokumentach sprzedaży? Dowiedz się, jak wystawiać te dokumenty prawidłowo!

18 listopada 2021

Odwrotne obciążenie i inna stawka VAT na jednej fakturze?

W przypadku sprzedaży opodatkowanej i objętej procedurą odwrotnego obciążenia, podatnicy mają wątpliwości, czy taką transakcję mogą udokumentować jedną fakturą. Dowiedz się, jak należy wystawić fakturę gdy występuje odwrotne obciążenie i inna stawka VAT!

8 lipca 2019

Faktura VAT w formacie PDF - wydanie w świetle ustawy o VAT

Coraz częściej faktura VAT w formacie PDF zastępowana jest tradycyjnymi fakturami w formie papierowej. Dowiedz się. jakie warunki przedsiębiorca ma obowiązek spełnić, aby mieć możliwość wysyłania faktur kontrahentowi w formie elektronicznej!

12 kwietnia 2019

Faktura VAT - wzór ze szczegółowym omówieniem

Faktura VAT jest dokumentem wystawianym przez czynnych podatników VAT, potwierdzającym dokonanie transakcji, zwłaszcza, jeśli drugą stroną jest przedsiębiorca. Dowiedz się, jak skonstruować fakturę VAT oraz pobierz darmowe wzory w formacie PDF i DOC!

19 grudnia 2016

Jak zweryfikować numer VAT zagranicznego kontrahenta?

Przystąpienie do wspólnoty, jaką jest Unia Europejska, wiąże się z możliwością rozszerzenia działalności firmy o kontakty z zagranicznymi kontrahentami.

9 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów