0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: kasy-fiskalne

Artykuły:

Przekroczenie limitu sprzedaży a rejestracja kasy fiskalnej

Podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej ze względu na limit 20 tys. zł dla dokonywanej przez siebie sprzedaży. Przy czym należy mieć na uwadze, że przekroczenie limitu sprzedaży powoduje wejście na kasę. Sprawdź, kiedy należy ją zakupić!

28 maja 2024

Zakup rezerwowej kasy online a możliwość skorzystania z ulgi

Konieczność wymiany starych kas fiskalnych na kasy online dotyka kolejnych branż. Ustawodawca przewidział ulgę na zakup kasy online lecz przysługuje ona określonej grupie podatników. Czy zakup rezerwowej kasy online umożliwia skorzystanie z ulgi? Sprawdź

27 października 2021

Zwolnienia z kasy fiskalnej a faktury wystawiane dla osób prywatnych

Posiadanie kasy fiskalnej to obowiązek wielu przedsiębiorców. Istnieją jednak wyjątki, kiedy korzystanie z kasy rejestrującej nie jest obowiązkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, komu i z jakiego tytułu przysługują zwolnienia z kasy fiskalnej!

9 września 2021

Czy podatnik może skorzystać z ulgi przed obowiązkowym terminem wymiany kasy online?

Zgodnie z nowymi przepisami podatnicy obecnie muszą wymienić swoje kasy fiskalne na nowe kasy online w ustalonym terminie. Dowiedź się, czym jest kasa online oraz w jakim terminie trzeba wymienić kasę oraz jak skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej!

7 lipca 2021

Kasy fiskalne – czy będą kolejne zmiany?

Z początkiem maja moc prawną utraci rozporządzenie w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy fiskalne. Czy ustawodawca przewiduje zmianę obowiązujących przepisów? Znamy stanowisko Ministerstwa Finansów w tej sprawie!

27 kwietnia 2021

Kasa fiskalna dla klubu fitness - czy jest obowiązkowa?

Kasa fiskalna to urządzenie służące przedsiębiorcy do ewidencjonowania sprzedaży. Czy kluby fitness maja obowiązek posiadania kasy rejestrującej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są zwolnienia od posiadania kasy fiskalnej i komu przysługują!

16 marca 2021

Kasa fiskalna dla siłowni - czy obowiązkowa?

W Polsce istnieje obowiązek instalacji i ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych. Przeczytaj w artykule o zwolnieniach i ulgach z kas rejestrujących dla siłowni oraz czym jest kasa fiskalna on-line.

15 marca 2021

Wystawianie faktur do paragonów - zmiany w 2020 r.

Wystawianie faktur do paragonów do 2020 roku było często nadużywane przez podatników. Obecnie fakturę do paragonu sprzedawca może wystawić jedynie wtedy, gdy na paragonie znajduje się NIP nabywcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

12 listopada 2020

Kasa fiskalna - kto jest zwolniony z obowiązku od 2017 roku?

Kasa fiskalna to urządzenia, które musi posiadać przedsiębiorca dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych. Nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z kas fiskalnych od 2017 r. wprowadza zmiany w tym zakresie.

15 listopada 2017

Kasy fiskalne - co należy o nich wiedzieć?

Jesteś przedsiębiorcą i nie jesteś pewien, w jaki sposób należy dokumentować sprzedaż towarów lub usługi? Sprawdź, czym są kasy fiskalne i kto ma obowiązek ich instalowania i użytkowania! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

25 lutego 2017

Sprzedaż środków trwałych a kasa fiskalna

Z dniem 1 stycznia 2017 r. w życie weszło rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Sprawdź, w naszym artykule jak ująć sprzedaż środków trwałych na kasie rejestrującej!

2 lutego 2017

Limit zwolnienia z kasy fiskalnej - 2017

Co do zasady sprzedaż na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych powinna być ewidencjonowana na kasie rejestrującej. Na mocy rozporządzenia możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia. Sprawdź, jaki jest limit zwolnienia z kasy fiskalnej w roku 2017!

1 stycznia 2017

Oświadczenie o rozpoczęciu ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących - wzór z omówieniem

Rozpoczynając ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej, przedsiębiorca ma obowiązek złożyć do urzędu skarbowego oświadczenie o rozpoczęciu ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących. Pobierz darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF!

14 stycznia 2016

Limit zwolnienia z kasy fiskalnej - 2016

Co do zasady sprzedaż na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych powinna być ewidencjonowana na kasie rejestrującej. Na mocy rozporządzenia możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia. Sprawdź, jaki jest limit zwolnienia z kasy fiskalnej w roku 2016!

1 stycznia 2016

Zawiadomienie o liczbie kas rejestrujących i miejscu (adresie) ich używania - wzór z omówieniem

Przed rozpoczęciem korzystania z kasy rejestrującej podatnik zobowiązany jest złożyć pisemne zawiadomienie o liczbie kas rejestrujących, które zamierza stosować oraz miejscu (adresie) ich używania. Pobierz darmowy wzór pisma w formatach docx i pdf!

8 lipca 2015

Rezerwowa kasa fiskalna - czy jest konieczna?

Sprawdź, czy potrzebujesz rezerwowej kasy rejestrującej!

21 sierpnia 2014

Limit zwolnienia z kasy fiskalnej - 2014

Co do zasady sprzedaż na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych powinna być ewidencjonowana na kasie rejestrującej. Na mocy rozporządzenia możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia. Sprawdź, jaki jest limit zwolnienia z kasy fiskalnej w roku 2014!

1 stycznia 2014

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. III

Faktury korygujące wystawia sprzedawca w ściśle określonych sytuacjach. Ustawa przewiduje wystawienie takiego dokumentu w przypadku, gdy:

18 czerwca 2013

Limit zwolnienia z kasy fiskalnej - 2013

Co do zasady sprzedaż na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych powinna być ewidencjonowana na kasie rejestrującej. Na mocy rozporządzenia możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia. Sprawdź, jaki jest limit zwolnienia z kasy fiskalnej w roku 2013!

1 stycznia 2013

Limit zwolnienia z kasy fiskalnej - 2012

Co do zasady sprzedaż na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych powinna być ewidencjonowana na kasie rejestrującej. Na mocy rozporządzenia możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia. Sprawdź, jaki jest limit zwolnienia z kasy fiskalnej w roku 2012!

1 stycznia 2012

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów