0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: kontrola-zus

Artykuły:

Kontrola ZUS-u a kopia legitymacji

Kontrola ZUS-u jest stresującym momentem dla każdego. Co jest kontrolowane przez ZUS? Czy płatnik powinien posiadać kopie dokumentów, w tym legitymacji? Czy pracownik powinien dostarczyć potrzebne dokumenty? O tym piszemy w poniższym artykule!

23 marca 2023

Kontrola ZUS – czy organ może podważyć podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę?

Kto przeprowadza kontrole ubezpieczonych? Co obejmuje kontrola ZUS? Czy ZUS może podważyć zawartą umowę o pracę z pracownikiem? Co może być podstawą do kwestionowania umowy o pracę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

3 października 2022

Kiedy ZUS podważa podleganie ubezpieczeniom?

Bywają sytuacje, kiedy ZUS podważa podleganie ubezpieczeniom i w konsekwencji pracownik może otrzymać mniejsze świadczenia lub jego umowa może zostać podważona. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat kontroli ZUS oraz dalszych konsekwencji!

22 kwietnia 2021

Kontrola zwolnień lekarskich przez ZUS będzie łatwiejsza!

Już teraz możliwa jest kontrola zwolnienia lekarskiego przez ZUS. W przyszłości może się to stać jednak łatwiejsze, ZUS ma bowiem uzyskać szczególne uprawnienia do inspekcji. Czy kontrola zwolnień lekarskich będzie bardziej powszechna? Sprawdź!

16 lutego 2021

Ingerencja ZUS w ustalone wynagrodzenie - kiedy jest zasadna?

Zastanawiasz się, kiedy ingerencja ZUS w ustalone wynagrodzenie jest zasadna i czy może zostać podważona? Dowiedz się, czy ZUS ma prawo wydać decyzję, na podstawie której pracodawca ma obowiązek obniżyć wysokość przyznanego pracownikowi wynagrodzenia!

17 września 2019

Kontrola ZUS - jak wygląda i co sprawdza

W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej, przedsiębiorcy dokonują systematycznych miesięcznych rozliczeń z urzędami. Aby procesy te odbywały się zgodnie z prawem, niezbędne są kontrole. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wygląda kontrola ZUS.

14 marca 2018

Kontrola wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych

Kontrola wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych przez płatników składek jest regulowana Ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych. Dowiedz się więcej o przeprowadzanych kontrolach i o tym jak się do nich przygotować? Przeczytaj nasz artykuł!

20 sierpnia 2017

Kontrola ZUS - jak przebiega?

Kontrola ZUS dotyczy zarówno płatników składek - przedsiębiorców jak i osób ubezpieczonych. Kontrola ZUS powinna być przeprowadzana co najmniej raz na 5 lat. O zamiarze przeprowadzania kontroli, ZUS musi poinformować odpowiednio wcześniej.

10 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów