0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: leasing-zwrotny

Artykuły:

Sprzedaż przedmiotu w leasingu zwrotnym - skutki podatkowe

Wiele przedsiębiorców zawiera umowę leasingu. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje leasingów: leasing operacyjny oraz finansowy. W artykule przedstawiono zagadnienie jakim jest leasing oraz wyjaśnimy jak rozliczyć sprzedaż przedmiotu w leasingu zwrotnym!

26 kwietnia 2022

Leasing zwrotny - możliwe zmiany rozliczania na gruncie VAT

Leasing zwrotny jest doskonałym sposobem na poprawę płynności finansowej w firmie. Polega na sprzedaży środka trwałego firmie leasingowej, która oddaje go nam z powrotem w leasing. Jakie zmiany planowane są w tym zakresie na gruncie podatku VAT? Sprawdź!

22 kwietnia 2021

Leasing zwrotny samochodu osobowego - jak rozliczyć?

Leasing jest jedną z najczęstszych form finansowania przedsiębiorstw. Czy wiesz, co to jest leasing zwrotny i czy znacznie różni się od klasycznego leasingu? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety finansowania zakupu samochodu osobowego leasingiem zwrotnym!

4 października 2019

Leasing - alternatywa dla zakupu gotówkowego oraz kredytu

Co jest bardziej korzystne leasing czy kredyt? A może leasing alternatywą dla zakupu gotówkowego oraz kredytu?

8 marca 2017

Wkład własny przy leasingu - jak zaksięgować?

W zależności od rodzaju leasingu pobierana jest tzw. opłata wstępna lub manipulacyjna nazywana często przez przedsiębiorców wkładem własnym. Jak zaksięgować wkład własny przy leasingu? Przeczytaj i dowiedz się więcej. Odpowiedź znajdziesz w artykule!

19 października 2016

Leasing zwrotny samochodu osobowego

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują zakupić samochód osobowy dla celów związanych z prowadzoną działalnością, szukają różnych możliwości sfinansowania takiej transakcji.

22 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów