0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: odpoczynek-dobowy

Artykuły:

Nieprzerwany odpoczynek przy pracy zmianowej

Nieprzerwany odpoczynek jest prawem każdego pracownika, które jest zagwarantowane w kodeksie pracy. Czy istnieją wyjątki od tego prawa? Czy wiesz, jaką długość odpoczynku wymusza praca zmianowa? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

22 listopada 2023

Ewidencja czasu pracy po powrocie z delegacji

Podróże służbowe wiążą się z koniecznością zaplanowania czasu pracy. Pracownicy, którzy muszą odbyć wyjazd delegacyjny, mają prawo do odpowiedniego odpoczynku. Jak powinna wyglądać ewidencja czasu pracy po powrocie z delegacji? Sprawdź!

9 października 2023

Odpoczynek dobowy i tygodniowy

Odpoczynek dobowy i tygodniowy to istotna kwestia, o której należy pamiętać przy ustalaniu grafiku danego pracownika. To pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikowi odpoczynek. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat odpoczynku pracownika!

22 września 2023

Odpoczynek dobowy w przypadku pracy dodatkowej

Kodeksu pracy nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikowi, w każdej dobie, co najmniej 11-godzin nieprzerwanego odpoczynku. Czy odpoczynek dobowy jest także konieczny w przypadku pracy dodatkowej? Przeczytaj w naszym artykule!

10 listopada 2022

Pracownicy zarządzający zakładem pracy - czas pracy

Czy pracownicy zarządzający zakładem pracy nie korzystają z dobowego i tygodniowego odpoczynku? Czy otrzymują wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych? Przeczytaj i dowiedz się czy praca kierownika odbywa się bez żadnych limitów!

1 marca 2022

Godziny pracy - jak ustalić wymiar czasu pracy?

Godziny pracy w firmie są regulowane przepisami kodeksu pracy. Istnieją pewne normy, których złamanie może powodować liczne konsekwencje. Bardzo przydatne w planowaniu czasu pracy jest ustalenie jego wymiaru. Sprawdź, jak ustalić godziny pracy w firmie!

17 stycznia 2020

Czas pracy kadry kierowniczej a zwykłego pracownika - czym się różni?

Czy czas pracy kadry kierowniczej znacząco różni się od czasu pracy zwykłego pracownika? Ile trwa dobra pracownicza i jak rozliczane są nadgodziny? Przeczytaj i dowiedz się jak zgodnie z kodeksem pracy, powinno rozliczać się czas pracy kadry kierowniczej.

25 kwietnia 2019

Praca w ruchu ciągłym - jak ją zaplanować

Praca w ruchu ciągłym to praca, która musi być wykonywana bez przerwy przez 24 godziny. Przy planowaniu harmonogramu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Na co w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

29 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów